20 dubna, 2021

Kotvičník zemní: Poznejte 5 zázračných účinků Tribulus Terrestris

Kotvičník zemní, nazývaný také jako Tribulus Terrestris, je jednoletá bylina, která se využívá jako doplněk stravy pro sportovce. První kořeny můžeme hledat v Číně a Japonsku. Poté se Kotvičník zemní rozšířil do Evropy, Afriky, Austrálie a dalších států východní polokoule. Proč stojí za to, abyste dali kotvičníku zemnímu šanci i vy? Nejen 5 zázračných účinků, které tato rostlinka dokáže, se dozvíte v našem článku.

Kotvičník zemní je mužská bylina

Co je tribulus a proč jsou jeho účinky na lidský organismus tak zázračné? První a zásadní účinek, proč tribulus konzumují nejen sportovci jako doplněk výživy, je zvýšení hladiny testosteronu. Kotvičník zemní má blahodárné účinky i na další mužské hormony. Na jeho pravidelnou konzumaci by se měli zaměřit pánové ve věkové skupině od 20 do 36 let. Z tohoto důvodu se kotvičníku zemnímu přezdívá mužská bylina. Často je to první z bylin, které se doporučují v případě, že je nutná podpora početí

Tribulus Terrestris zvyšuje sexuální libido

Kotvičník zemní je přímo nabitý testosteronem. Proto se mu říká zelená viagra. Jak už dobře tušíte, tak testosteron je nezbytný pro pány také proto, aby se mohli naplno oddávat postelovým hrátkám se svými partnerkami. S věkem přirozeně ubývají mužské hormony. A s tím jde ruku v ruce i ztráta sexuálního libida. Proto, aby se i ze starších můžu stali v posteli opět mladíci, je přímo nezbytné dát této zelené viagře šanci. Tribulus Terrestris je dnes zásadní složkou všech přípravků na podporu erekce a sexuální výkonnosti.

Tribulus dostupnost na trhu
Kotvičník zemní zvyšuje sexuální libido u žen i mužů. Zdroj: Pixabay.com.

Co se týče žen, tak ani ty by neměly s užíváním tohoto přípravku zahálet. V jejich případě dokáže zvýšit hladinu hormonů až o 30 %. To znamená, že i dámy pocítí opět nový příval sexuálního chtíče. Kotvičník zemní tak může být jeden z léků, jak v dlouhodobém vztahu předcházet nevěře. Spokojenému páru Tribulus Terretris pomůže k otěhotnění a založení rodiny.

Kotvičník zemní jako součást sportovní výživy

Odborníci tvrdí, že při pravidelné konzumaci tribulu je možné zvýšit svalovou hmotu. Tělo při fyzické námaze spotřebovává testosteron. A Tribulus Terrestris ho napomáhá do těla opět získat. Jeden z obrovských benefitů kotvičníku zemního je regenerace svalů, které při pravidelném cvičení trpí. To proto na tuto bylinu nedají dopustit vytrvalí sportovci, včetně kulturistů. Tribulus Terrestris vám doporučí konzumovat i osobní trenér v případě, že se rozhodnete využít jeho pomoci.

Kotvičník zemní
Pravidelná konzumace kotvičníku zemního vede ke zvyšování svalové hmoty. Zdroj: Pixabay.com.

V kotvičníku zemním je obsažena vysoká dávka tzv. rostlinných anabolických steroidů. Tyto látky se nachází v plodech a kořenech rostliny. Při konzumaci se používá celá rostlina, a to kvůli obsahu zdraví prospěšných látek.

Kotvičník zemní zlepšuje náladu

Přemýšlíte, jak zlepšit náladu a navrátit do svého života opět optimismus? Pravidelnou konzumací této zázračné byliny vám bude zase do skoku! Mimo jiné se vám obnoví vitalita a zbavíte se stresu.

Kotvičník zemní pomáhá s očistou jater

Přemýšlíte nad důkladní očistou jater? K tomu, aby byl detox účinný, je zapotřebí se začít zdravěji stravovat a vynechat alkohol. Celkový výsledek bude o stupínek lepší, když si pomůžete doplňkem stravy. A právě kotvičník zemní je jedním z nich. Odvar z této zázračné byliny nebo tinktura se využívá při léčbě jaterních a ledvinových problémů.

Další zázračné účinky

  • Je bohatý na vitamín C, což je vitamín, který například spolu s vitamínem D pomáhá posílit imunitu.
  • Obsahuje sacharidy.
  • Bojuje s vysokým tlakem a cholesterolem.
  • Snižuje cukr v krvi, tudíž pomáhá cukrovkářům.
  • Napomáhá s hubnutím tím, že snižuje tukové zásoby v těle. Jestli vás tedy trápí viscerální tuk, dejte této rostlince šanci.

Dávkování a konzumace Tribulu Terrestris

Na trhu v současné době nalezneme spoustu druhů určených ke konzumaci. Nejčastěji se jedná o kapsle. Ty zobete pravidelně, a to 2 až 3 pilulky denně. Další formou je sušená bylina, ze které si uvaříte tribulus čaj, což není nic jiného než vylouhovaný odvar z kotvičníku zemního. I v tomto případě platí doporučené dávkování, a to je jeden šálek denně. Bylinku si můžete vypěstovat na zahradě nebo ji koupit již usušenou a naporcovanou v obchodě s léčivými rostlinami.

Tribulus a jeho dostupnost na trhu

Co se týče dostupnosti kotvičníku zemního, k sehnání je v e-shopu se zdravou výživou. Koupit ho můžete také v prodejnách a e-shopech zaměřených na posilování a kulturistiku. Právě pro kulturisty je výhodné využít velkého maxi balení, kde najdou až sto kusů této zázračné pilulky v jedné piksle. Vyznavači zdravého životního stylu si mohou Tribulus Terrestris sami vypěstovat na vlastní zahradě.

Tribulus Terrestris
Tribulus je dostupný na e-shopu i v lékárně. Zdroj: Pixabay.com.

Dostupné druhy tribulu:

  • Bulharský tribulus (nejlepší tribulus na trhu)
  • Alavis tribulus
  • Tribulus maximus (velké balení)
  • Tribulus terrestris 90 (v balení je obsaženo 90 kapslí)

Užívání kotvičníku zemního

Nejčastější využití kotvičníku zemního je ve formě kapslí. Nejlepší tribulus je samozřejmě takový, který je zpracován tou nejpřírodnější formou. Podle recenzí se jedná především o již zmíněný bulharský tribulus. Ten poznáte podle toho, že bude mít v názvu obsaženo slovo „přírodní“ nebo „natural.“ Bližší informace najdete na zadní etiketě produktu, kde se mimo jiné mluví i o zemi původu a metodě pěstování rostliny. Proto vždy před použitím nezapomeňte důkladně recept nastudovat.

Kotvičník zemní a jeho vedlejší účinky

V zásadě je Tribulus Terrestris neškodný. Jen bychom si měli dávat pozor na předávkování. Je nezbytné dbát zřetel na správné užívání, a to vždy podle doporučení, které naleznete v balení produktu. Nadbytek látky poznáte v těle tak, že se mohou dostavit bolesti břicha a žaludeční křeče. Pánové by se měli kotvičníku zemnímu vyvarovat v případě, že mají problémy s prostatou. Do rizikové skupiny řadíme také těhotné a kojící ženy. Muži mladších dvaceti let by měli brát tento testosteronový zázrak s respektem a raději ho vynechat, aby u nich nedošlo k hormonální nestabilitě. V případě jakýchkoliv dalších potíží je nejlepší možnou variantou kontaktovat lékaře, se kterým se můžete s konzumací této látky poradit.

Jakou zkušenost s mužskou bylinou máte vy? Konzumujete pravidelně Kotvičník zemní? Podělte se o své zkušenosti s námi v komentáři!