11 června, 2021

Karolína Marčalová: Umožňuji ženám cítit se krásně zvenku i zevnitř

Karolína Marčalová o sobě tvrdí, že je zcela obyčejná holka z malého města. Pochází z Nového Boru. Přirovnala by se k luční víle a věčnému snílkovi, který si jde plnit své sny. Karolína Marčalová říká, že vždy byla trošku jinak nastavená než její vrstevníci. Odmala je hodně svobodomyslný člověk. Odhalte její tajemství na spokojený život. V následujícím rozhovoru vám Karolína Marčalová poradí, jak se můžete cítit krásně zvenku i zevnitř.

Podnikáš teprve krátce. Co Tě přimělo postavit se na vlastní nohy v tak mladém věku?

Podnikat jsem začala ve svých 19 letech, tedy asi rok zpátky. Po střední škole jsem cítila, že už nechci jít na vysokou. Nemám ráda škatulkování. Tíhla jsem ke svobodě, a to mi školský systém nedovoloval. Přišel mi příliš svazující. Rozhodla jsem se rovnou nastoupit do práce, a přitom si studovat v rámci kurzů. Ale s tím přišla studená sprcha a návrat do reality. Nevěděla jsem, co přesně chci dělat. Sháněla jsem práci, která mě bude bavit jako celek a při tom jsem hledala své poslání. Lákala mě práce z domu, protože samu sebe považuji za introverta. Po kolotoči hledání, absolvování pracovních pohovorů, 3 měsících v zaměstnání a znovu hledání jsem zjišťovala, že „nemám dostatečné pracovní zkušenosti.“ Uvědomila jsem si, že zaměstnanecký poměr nebude nic pro mě. Mým hnacím motorem, ženoucím neustále kupředu, je svoboda. A tak jsem se naplno vrhla do podnikání bez hranic.

Mohla bys nám přiblížit co Tvoje podnikání obnáší?

Buduji si online podnikání bez hranic, které je o tvorbě vlastní značky a navazování kontaktu s inspirujícími lidmi se stejnou vizí. Ukazuji svoji cestu za svobodou a mentoruji ženy, které chtějí být sami sobě šéfem. Pomocí wellness produktů, anti-agingových technologií a přírodní kosmetiky, které jsou k dostání v našem e-shopu, moje klientky posilují lásku k sobě i ke svému zdraví. To se jako zrcadlo odrazí na jejich vnitřní spokojenosti. Vidím jako zásadní propojování těchto tří světů – tělo, mysl a duše. Správné nastavení mysli je v tomto podnikání klíčové. Klademe velký důraz i na stránku seberozvoje. Zároveň je pro mě důležité, aby mé klientky a obchodní partnerky měly podobnou životní filozofii jako já. Ve finále je ale pouze na nich, jak ji budou chtít předávat dál.

Popsala bys čtenářům běžný pracovní den Karolíny Marčalové?

Určitě. Ale nejprve chci uvést, že podnikání je něco jiného než zaměstnání. Nebo alespoň já to tak beru. Vždy se spoléhám na intuici, kterou propojuji se svou ženskou cykličností. Funguje to tak, že každá fáze menstruačního cyklu je svým způsobem specifická. Jinak se cítíte a pracujete v období ovulace a jinak zase v období před menstruací. Jedná se tedy o orientační ukázkový den.

  • Vstávám okolo 8–9 hodiny. Každé ráno začínám rituály, které beru jako fyzickou i duševní očistu. Poté si přichystám zdravou a vydatnou snídani, u které si afirmuji věty, které mě motivují hned zrána. Nejen tělo, ale i mysl je třeba po ránu určitým způsobem zklidnit. Já to dělám tak, že medituji nebo cvičím jógu.
  • Po ranní rutině se vrhám na sledování vzdělávacích videí a na tvoření. Říkám záměrně tvoření, ne pracování, protože věřím, že slova mají velkou moc a je důležité, jakou energii do nich dáváme. Dělám praktické kroky, které mě posouvají blíž k mému cíli. Jako příklad můžu zmínit navazování kontaktu s novými lidmi a natáčení ukázkových videí, ve kterých testuji nové produkty a technologie. Taky mě baví přidávat do mé facebookové skupiny příspěvky, ve kterým otevírám témata jako zdraví, ženství a seberozvoj.
Moje největší proč bylo a je čas sama na sebe a rodinu . A potom také dostatek peněz na vše, co potřebuji.
Moje největší proč bylo a je čas sama na sebe a rodinu. A potom také dostatek peněz na vše, co potřebuji. Zdroj: Karolína Marčalová
  • Jak se ten den cítím, má dopad i na to, co následuje. Abych nechala odpočinou mysl i oči od elektroniky a konzumu sociálních sítí, vyrážím do přírody. Opravdu se snažím chodit na procházky každý den. Je to proto, že mě zeleň dobíjí energií. Jako relaxaci beru i vaření a vymýšlení originálních receptů.
  • Navečer opět zvolňuji. Po osmé hodině večerní se snažím už jen odpočívat, abych ráno nebyla unavená. Jsem velký spáč. Abych mohla druhý den naplno fungovat, potřebuji kvalitní a vydatný spánek. V této fázi dne se zaměřuji na vizualizaci svých přání a snů. Nejen to mi pomáhá postupně přejít do ničím nerušeného spánku.

Jak získává Karolína Marčalová nové klientky a obchodní partnerky?

Chtěla bych zmínit, že se zaměřuji na ženy, které se mnou nějakým způsobem souzní. Od začátku vím, koho chci do svého podnikání přitahovat. Podporuji tyto ženy, aby v sobě objevily svůj skrytý potenciál, využily ho při své tvorbě a předávaly dál svoji jedinečnou esenci. Kdybych se měla zaměřit na moji cílovou skupinu, patří sem všechny, kterými jsou blízká podobná témata, jimiž se já aktuálně zabývám. Konkrétně třeba terapeutky, koučky, jogínky, duly a porodní asistentky, odbornice na zdravý životní styl, celostní medicínu a ženství. Je to moje vize, kterou mám někdy pouze v hlavě, jindy si ji pro ujasnění myšlenek napíšu. Na sociálních sítích se propojuji s konkrétními ženami, zjišťuji jejich momentální situaci a potřeby. Podle získaných informací jim ukážu možnost spolupráce, nebo koupě produktů. Můj přístup ke každému je hodně individuální a přirozený. Přesný návod neexistuje.

Nastavuje si Karolína Marčalová ve svém podnikání nějaké hranice? A jaká aktivita Ti dobíjí baterky?

Je důležité ujasnit si, co se svými příznivci ještě chci sdílet a co už je naopak osobní záležitost. Mnozí tuhle tenkou hranici nerozpoznají a pak se nestačí divit. Učím se říkat ne a znát svoji hodnotu. V minulosti jsem se bála jít do konfliktu, a tak jsem raději mlčela. Nyní na tom už pracuji, protože cítím, že je to pro moji budoucnost důležité. Změnila jsem postoj – s nevyžádanou kritikou je potřeba se umět vypořádat, i když je to někdy těžké. Člověk musí umět také oddělit práci a volný čas. Baterky mi dobíjí meditace, jóga a zpěv s tancem, který mě naprosto pohltil. Další z mých způsobů odreagování je vaření, čtení, procházky nebo malování mandal.

Nastavování hranic je pro mě pořád jedno z největších témat. Stále se to učím – cesta je cíl.
Nastavování hranic je pro mě pořád jedno z největších témat. Stále se to učím – cesta je cíl. Zdroj: Karolína Marčalová

Co vnímáš jako největší oříšek, který trápí začínající podnikatele?

Za mě je to určitě strach z toho, co si o jejich podnikání pomyslí ostatní, především nejbližší okolí. Jako velikou zábranu vnímám také blok ze zviditelnění. Začínající podnikatelé se bojí vystoupit z komfortní zóny a vrhnout se do neznáma, protože neví, co je tam čeká. Spousta lidí se obává, že jde o nabízení a prodávání produktů. Ale moje myšlenka je úplně jiná. Učím, jak nedělat klasický konvenční prodej. Všechno zkouším na sobě a poté předávám vlastní zkušenost. Základem úspěchu je rozhodnout se pro změnu, budovat vztahy s lidmi, mít silné PROČ a nevzdávat se.

Jakou radu bys dala všem tápajícím u nastavení sebe hodnoty v rámci podnikání?

Na tuto otázku je náročné odpovědět. Nejdůležitější je mít se ráda a věřit sama v sebe. Já peníze vnímám jako energii. Čas, který vložím do své tvorby, se mi v podobě financí vrací. A neméně důležité je být za svoji práci kvalitně ohodnocená. Buďte za každou cenu autentičtí, mějte jasnou vizi a podle ní taky jednejte. Jedině tak se můžete vypořádat s kritikou. A to tak, když víte, že jdete správným směrem. U produktů je úplně jedno za kolik je koupíte, protože vše je o prioritách. Já osobně je beru jako vozidla ke splnění vlastních snů.

Plánuje Karolína Marčalová v budoucnu nějaké projekty?

Ano, plánuji menší projekty v rámci podnikání. Chci otevírat témata nastavení mysli a sebelásky, která bohužel spoustě ženám chybí. Dále chci prohlubovat své vědomosti v oblasti celostního zdraví a naladění se na fáze menstruačního cyklu, o čemž jsem se už lehce zmínila. Když si ženy uvědomí, ve které fázi se nacházejí, zjistí, že v tato znalost má pozitivní dopad na jejich každodenní život.

A otázka na závěr. Proč by se čtenáři měli obrátit právě na Tebe?

Protože díky tomuhle svobodnému podnikání můžete být paní svého času, financí a plníte si své sny. Váš startup vám bude fungovat odkudkoliv, kdykoliv a nikomu nemusíte platit nájem. Nemusíte mít zaměstnance ani pracovní dobu. Začnete ihned, a to bez počátečních investic. Vybudovaný byznys je vaším majetkem, takže ho lze kdykoliv prodat nebo dědit. Můžete si tvořit i tzv. frenčízu. Stačí vám pracovat konstantně prvních pár let a budovat si pasivní příjem. Pak už podnikání funguje v podstatě „samo“, ať jste u toho nebo ne, vy už ho jen opečováváte. Tento druh podnikání je vhodný pro ty, kteří chtějí od života víc. Touží se naučit podnikat a jsou rozhodnutí pro změnu. Neustále na sobě pracují a nevzdávají se. Pokud si chcete jít za svými sny a věnovat se tomu, co vás baví, ráda vás na této cestě povedu.

https://www.youtube.com/watch?v=apvwljqD-vc

Karolína Marčalová – mentorka fyzického a psychického zdraví žen, Teplice

Tel.: +420 721 339 044

E-mail: marcakar@seznam.cz

Pracovní IG: tajemstvi_zenskosti

FB skupina: Tajemství ženskosti

FB stránka: Cesta za svobodou

Jak se o svůj vnitřek a zevnějšek staráte vy? Napište nám vaše tipy do komentáře!