1 července, 2021

Nejlepší cviky na břicho: 7 videí, díky kterým získáte vysněné bříško

Téměř každý touží po postavě jako ze žurnálu. A vyrýsované ploché břicho je její nezbytnou součástí. Zajímá vás, co udělat proto, abyste měli „pekáč buchet“ na břichu i vy? V následujících 7 videích uvidíte nejlepší cviky na břicho, díky kterým získáte vysněte bříško i vy!

Účinné cviky na břicho, které zvládnete i z pohodlí domova

Většina cviků na břišáky je zázračná z toho důvodu, že je můžete praktikovat bez problému z pohodlí domova. Stačí vám pouze karimatka a vaše vlastní váha. V případě, že tápete a nevíte, jak na to, nebojte se obrátit na osobního trenéra. Ten vám ukáže a zadává cviky na míru.

Začneme ihned 15minutovým ukázkovým videem s 30denní výzvou, kde cviky na břicho doma zvládne každý.

Nejlepší cviky na břicho pro začátečníky

Každý správný začátečník by měl pamatovat, že dýchání je u každého cvičení základ. S výdechem byste měli jít vždy do záběru. A naopak s nádechem svaly uvolňovat. Nezapomínejte si dávat krátké pauzy mezi cviky na břišní svaly pro ženy, aby si svalstvo stačilo odpočinout. Mezi nejlepší cviky na břicho patří klasické sedy lehy, které můžete provádět v mnoha variantách. Jedná se o posilování i spodní části břicha, která nás trápí nejčastěji. Tyto jednoduché cviky na břicho pro začátečníky při pravidelném posilování dokáží zázraky.

Jak při cvičení postupovat:

 • Lehněte si na záda a dejte ruce za hlavu.
 • Při výdechu pokrčte pravé koleno, které přitáhněte k hrudníku. Plynule s kolenem zvedněte levý loket tak, aby se navzájem dotkly.
 • Vystřídejte ruku s nohou a pokračujte na druhou stranu. Cvik by měl být vždy prováděn do kříže.
 • Sestavu zopakujte několikrát za sebou.

Dbejte na to, abyste se neprohýbali v zádech směrem nahoru a nepodpírali si hlavu rukama.

Nejlepší cviky na spodní břicho

Spodní část břicha patří mezi část lidského těla, která se hubne úplně nejhůř. Co udělat proto, aby se tzv. viscerální tuk, který mimo jiné škodí našemu zdraví, se ve spodní části břicha neusazoval? Zdravá a vyvážená strava je základním kamenem, bez kterého ploché břicho nikdy nezískáte. Tu spojte s cviky na šikmé břišní svaly v následujícím videu. V 10 minutách se inspirujte jednoduchými, ale zato účinnými pohyby, kde díky střídání nohou a měnění poloh zatínáte právě spodní část břicha.

Jak při cvičení postupovat:

 • Nejprve natáhněte obě nohy, které zvedejte nahoru a dolů tak, aniž byste se dotkly země. Několikrát cvik zopakujte.
 • Pokračujte i nadále s nataženými nohy, které ale nejdříve pokrčte v kolenou. Poté je zpátky narovnejte a vyzvedněte nahoru. Cvik proveďte několikrát za sebou.
 • V další části se přesuňte do tzv. pozice prkna, kterou můžete znát z posilovacích cviků na břicho.
 • Pokrčte koleno, které přitáhněte dopředu mezi paže. V rychlém tempu kolena střídejte.
 • Následuje opět pozice v leže, kde vytažené nohy v pravidelném rytmu vyzvedáváte ještě o několik centimetrů výše. I tento cvik patří mezi nejlepší cviky na spodní břicho.
 • Natáhněte nohy, jejíchž špičky vzápětí v tempu střídejte.

Celou sestavu dvakrát zopakujte. Každý cvik trvá 45 vteřin. Mezi jednotlivými pohyby na spodní břicho nezapomínejte na půlminutové pauzy sloužící k regenerování břišních svalů.

Core yoga na posílení břicha

V dalším videu spojíme příjemné s užitečným. Jóga je skvělá nejen na zklidnění mysli, ale i pro posílení a zpevnění těla. Následující 15minutová sestava ásan je zaměřena konkrétně na posilování břicha. V tomto případě se jedná o dynamickou sérii jóga cviků, díky které při pravidelném cvičení můžete získat ploché a vyrýsované břišní svaly.

Nejlepší cviky na břicho a boky

K plochému břichu patří také lehce zaoblené boky. Cviky na hubnutí břicha a boků máte možnost shlédnout ve videu níže. Součástí sestavy je opět pozice prkna, sedy lehy i cvičení ve stoje v podobně skoků. Tyto účinné cviky na břicho vám zaberou zhruba 17 minut čistého času.

BOSU cviky na břicho

BOSU cviky patří už mezi náročnější posilování břicha. BOSU je jedna z posilovacích pomůcek sloužící k formování svalů. Tento nafouknutý půlkruh se vyžívá nejen ve fitness světě, ale také jako součást fyzioterapie. Díky této fitness pomůcce posilujete hluboký stabilizační systém trupu a páteře. U cvičení s BOSU je třeba respektovat precizní provedení každého cviku a dbát na limity vlastního těla. Podobně jako velký gymnastický míč, tak i na tento nafukovací půlkruh lze využít jako stupínek pro step, aerobik nebo malá trampolína.

Jak na účinné BOSU cviky na břicho se můžete inspirovat ve videu níže:

Kettlebell cviky na břicho

Kettlebell je další fitness pomůckou, která slouží k cvikům na hubnutí břicha. Jedná se železné závaží ve tvaru činky. Vyrábí se o hmotnosti od 4 do 92 kg. Pro cviky na břicho z domu stačí využít samozřejmě tu nejmenší možnou váhu, která je ideální pro ženy.

Výhody kettlebell cviků (nejen) na břicho:

 • Zpevňuje a uvolňuje svaly.
 • Slouží jako průprava pro tréninky bojových sportů.
 • Díky svalové zátěži posiluje i ten nejzákladnější sval ze všech, a to je srdce.
 • Rozvíjí vytrvalost a výdrž.
 • Kettlebell cviky na břicho vedou k pružnosti svalů.
 • Zlepšuje držení těla, zpevňuje jeho střed a záda.

Ve videu výše se dozvíte jak na nejlepší břišní svaly u žen, ke kterému připojíte posilování a zpevňování celého těla.

Nezapomínejte na zdravou a vyváženou stravu

Proto, abyste měli skutečně ploché a vyrýsované břišáky, je třeba k pohybu připojit i správně zvolené stravování. Zkuste se inspirovat 2 recepty zdravé a rychlé večeře, nebo si vyrobte domácí müsli, které využijete jako rychlou a zdravou svačinu. Místo přírodních sladidel vyzkoušejte datlový sirup. Nezapomínejte pravidelně doplňovat vitamíny. A v neposlední řadě myslete na pravidelný a kvalitní spánek, který pomáhá v hubnutí a získání postavy snů. Takže ho v žádném případě nepodceňujte!

Jaký osvědčený recept na vysněné bříško máte vy? Podělte se o něj s námi v komentář!