Každá máma se chce být v kondici i po porodu. Ne vždy je to jednoduché. Zkuste nejlepší aplikace na cvičení a dostaňte se zpátky do formy. Ta může být ve výsledku lepší než před dětmi. Začít cvičit, koupit permanentku do fitka a každý den na hodinu zaběhnout několik maratonů. Nic složitého na tom není. To se však snadno říká a hůře dělá.
Ono je skutečně mnohem jednodušší, pokud je žena bez starostí a stará se jen o sebe. Jenže když na ní čeká miminko nebo jednoduše dítě, je to už náročnější. Jenže vše se dá řešit. Chvilka času se vždycky najde. Cvičení doma si oblíbilo mnoho žen po celém světě. Je hned k dispozici, nikam se nemusíte dopravit. Je cenově dostupné, stačí jen pár pomůcek. A dětem nemusíte shánět hlídání. Mohou se batolit kolem vás nebo si zacvičíte prvních dvacet minut spánku miminka. A pak si dáte zasloužený odpočinek.
Nejlepší aplikace na cvičení vás nutí cvičit jen pár minut denně
Říká se, že stačí každý den trochu a uvidíte výsledky. Rozhodně je to lepší, než se neustále vymlouvat a hledat důvody, proč to nejde. Každá minuta se počítá. Stačí jen vědět, jak na to. Cvičení na hubnutí doma je všude plno. Dnes máte internet plný videí, tréninkových plánů, jídelníčků na míru, online workshopy a mnoho dalšího. Maminky si v diskuzích radí, co jim pomohlo na shození přebytečných poporodních kil, jak se zbavit diastázy, jak zpevnit celé tělo.
Nejlepší aplikace na cvičení jsou ty odzkoušené. Máme k nim prostě větší důvěru. A nemusí jít o recenzi pouze ústní. Mnohdy se za kvalitu dá počítat i vše, pokud to propaguje někdo známý. Třeba takový, o kterém se ví, že holduje cvičení a je to na něm znát. Ten by vám asi nepropagoval bludy a nevěšel bulíky na nos. A úplně ideální je, to odzkoušet na vlastní kůži.
Aplikace na cvičení vybírejte dle individuálních potřeb
Na každou postavu totiž platí něco jiného. Také je nutné myslet na to, že každá máme i jiné spalování, režim dne, genetické dispozice a nacházíme se v různých startovních pozicích. Jiné to bude u ženy, která byla velmi aktivní po celý život a jiné, která chce začít cvičit až nyní. Intenzivní trénink ještě třeba nezažila.
I ty nejlepší aplikace na cvičení potřebují měsíc, než je naplno přijmete v životě
Aplikace, plány zahrnují vždy verzi pro začátečníky i pro pokročilé. Proč tomu tak je? Jednak pro větší oslovení zákazníků a za druhé vám to poskytne možnost se zlepšit a posunout v programu, který už budete znát a umět se v něm pohybovat. Cvičení pro začátečníky doma obvykle zahrnuje všelijaké protahování svalů, zkrácených šlach, a především jde o vytvoření si návyku. Ty vždy zlepší dosavadní život. Víte, jak dlouho trvá, než do života pustíme něco nového a zařadíme to, do běžného denního programu? Odborníci na základě statistik tvrdí, že přesně 28 dní. Tedy skoro jeden měsíc. Tak dlouho, dokud se z nového nestane zvyk. Musí si totiž zvyknout nejen tělo, ale i mysl.
Ženy často tvrdí, že chtějí zhubnout, začít cvičit, zlepšit kondici nebo nabrat svaly, ale často jsou to jen plané řeči. Když si totiž skutečně představí, co za tím vším stojí, couvnou. Musí začít přemýšlet na stravováním, nebudou se smět každý den válet na gauči nebo jen posedávat na lavičce, budou nuceny pravidelně jíst a nesmíme opomenout hrozbu nákupu nového oblečení, protože ji původní bude příliš volné. Takže v první řadě musí přeprogramovat hlavu a poté najít optimální aplikaci.
Domácí cvičení má různé podoby
Skvělé na cvičení na doma je to, že se dá praktikovat kdykoliv během dne. Některé si raději přivstanou a dají se do práce ještě předtím, než vstane zbytek rodiny, jiné to nechávají na odpolední spánek a další až na večer. Každý máme jiný biorytmus a je dobré jej respektovat.
Vyzkoušejte >>7 videí, díky kterým získáte vysněné bříško<<
Cvičení by mělo být zábava. Jedině tak budete mít motivaci pokračovat a vytrvat. Takže si najděte takový styl a formu, která vás bude bavit. Může to být výuka tance, posilování s vlastní váhou, cvičení spolu s dětmi, zaměření na vytrvalost, kalanetika, zumba, jóga, pilates i jiné známé názvy pohybu. To vše se dá velmi souhrnně zpracovat do aplikace. A jak si vůbec představit, jak appka vypadá?
- Často jde o systém cvičebních plánů. Ty jsou rozděleny do kategorií nebo různých úrovní.
- Zvolíte si, co chcete aktuálně posilovat, trénovat. Buď se zaměříte na jednotlivé partie anebo na celé tělo.
- Na výběr jsou buď jednotlivé tréninky, cviky a vy si vybíráte jako z katalogu anebo vám to samo nachystá trénink na daný den.
- Tréninky jsou přesně dané i s dny odpočinku. Pracují na nich profesionální trenéři, odborníci na fyziologii těla, bodybuildeři, doktoři a snaží se sestavit takový plán, aby byl co nejvíce efektivní.
- Jednotlivé cviky jsou dopodrobna popsány, mohou zde být animace nebo krátké giphy, videa vysvětlující daný pohyb.
- Nechybí ani povídání o doporučené stravě a dalších režimových opatřeních.
- Aplikace jsou zdarma nebo placené. Většinou se platí členství v sekci, kde je online podpora týmu. Je dobré se podělit o zkušenost nebo si najít trenéra a něco s ním probrat, nechat si cvik lépe vysvětlit.
- Ty nejlepší mají tisícové počty stáhnutí a skvělé recenze. Jděte i po vysokém hodnocení.
Mezi ty nejvíce propagované stojí za zmínku:
- Hiit program
- Nike Trainig club
- Seven
- Pear
- Fitify
- Kalorické tabulky.
Proč si stáhnout nejlepší aplikaci na cvičení
Každodenní cvičení doma vám poskytne i další výhody. Bude to čas, který získáte jen pro sebe. Čert vem pěknou postavu, ale hodina klidu je požehnání. Ta představa, že nebudete muset chvíli řešit počůrané pleny, chystání jídla, dělání úklidu, ale naopak to přenecháte někomu jinému nebo to prostě necháte ležet ladem a budete se danou dobu věnovat jen sama sobě. Pročistíte si hlavu, protáhnete tělo, zvýšíte endorfiny v krvi, nastavíte vzor svým dětem a prodloužíte si život. Je známo, že pokud je člověk aktivní, udrží si pružné tělo a svěží mysl mnohem déle než jeho druzi s opačnými návyky.
A jak začít? Kde vzít vnitřní motivaci, která vás požene dopředu, chuť a držet se toho? Přeci jen 28 dní je docela dlouhá doba. Začněte pomalu. Až si vyberete aplikaci, nestartujte hned s intenzivním plánem, ale raději si zvolte cviky na jednotlivé partie. A každý týden přidejte jeden. Snáze se tak naučíte pravidelnosti. Nakonec se dostanete na požadované minimum a to 30 minut denně. Pak začněte zvyšovat zátěž. V té době už totiž uplyne měsíc a vy budete za vodou.
Raději pomalu, zvolna, ale s jasným cílem. S každým dalším cvikem budete sebevědomější a odhodlanější. Je tedy větší šance úspěchu a vytrvání i po dosažení cíle.
Výhody domácího cvičení dle aplikace
Možná si říkáte, proč byste si měli stáhnout aplikaci, pustit si ji na telefonu, tabletu či v televizi a cvičit doma, když existují cvičební studia s trenéry, kteří jsou tam jen pro vás. Můžete si být jisti, že tak cvičí miliony lidí na světě, a i lidé ve vašem okolí. Často takový, do kterých byste to neřekly. Určitě i ta sousedka, které na balkoně neustále visí legíny a ten pán přes cestu, s božským tělem a sklopenýma očima.
- Nemusíte se nikam přemisťovat, takže vás to nebude stát žádný čas navíc potřebný k přesunu.
- Je zcela na vás, co budete cvičit. Při cvičení ve skupinách hrozí neefektivita. Nemusí vás to bavit a třeba to ani není pro vás zcela vhodné.
- Cvičíte o samotě, sami se sebou. Ne každý touží funět, hekat a potit se v davu.
- Postačí krátký interval a výsledky se dostaví.
- Je finančně dostupné. Roční permanentky jsou v řádech tisíců. Aplikace jsou zdarma s možností zaplacení bonusu. Hlavní obsah je volně přístupný pro všechny.
- Na cvičení doma nepotřebujete mnoho prostoru. Většinu cviků zvládnete na prostoru natažené karimatky.
Cvičíte? Chodíte někam s kamarádkou nebo raději cvičíte sama? A máte nějakou aplikace v telefonu?