17 února, 2022

7 varovných signálů, když muž ztrácí zájem o ženu

Vztahy jsou jedna velká dostihová trať, která nás provází celým životem. Ženy všeobecně řeší oblast vztahů více než muži. Dokážou se pitvat ve věcech, které jsou zdárně neřešitelné. Chtějí mít všechno perfektní. A jinak tomu není ani v partnerství. Přílišné komandování ovšem nesvědčí žádnému vztahu. Často se stává, že muž v tomto případě ztrácí zájem a bere do zaječí. Co s tím? V tomto článku si představíme 7 varovných signálů, když muž ztrácí zájem o ženu.

Co znamená, když muž ztrácí zájem o ženu

První měsíce ve vztahu bývají plné bezstarostnosti a zamilovanosti. Muži se ženám dvoří. Kupují jim květiny, šperky, kosmetiku a oblečení. Jenže čím je vztah dvojice vážnější, tím dřív přichází realita, která tak sluníčková není. Sundání růžových brýlí není vždy příjemná záležitost. Žena si začne všímat věcí, které dříve na muži přehlížela. Vznikají první výměny názorů vyústěné v hádky a nespokojenost ve vztahu. A to je právě jeden ze signálů, kdy muž ztrácí zájem o ženu. Jaké jsou další signály, že nemá zájem na vztahu pracovat?

Zjistíte, že se zamiloval

Když se muž přestane snažit, může to být signál toho, že se zakoukal do jiné ženy. Zamilovanost u mužů, podobně jako u žen, způsobuje, že ztrátu zájmu o ženu původní. Veškerá pozornost přechází na ženu novou. Jak poznáte, že myslí na jinou? Mívá hlavu v oblacích, zapomíná, pořád kontroluje mobil nebo je k vám naopak pozornější, protože cítí pocit viny. Zamilovanost do jiné ženy často vyústí v nevěru a rozchod původního vztahu. Mužské signály zájmu se mohou přeorientovat, takže se muž místo do ženy zakouká do muže.

Kontrola a hlídání patří mezi signály, že nemá zájem

Nikdo nemá rád, když se mu říká, co má dělat a jak se má chovat. Chorobná žárlivost, kdy žena neví, jak získat jeho zájem zpět, v mužích vyvolá pravý opak. Odstup a nezájem. Ano, důvěra je základním kamenem každého trvalého svazku, ovšem ne vynucená. Zeptejte se, co má v plánu dělat, ale nebuďte dotěrná příliš. Neustálá kontrola a hlídání škodí. Nemusíte si přece psát dvacet čtyři hodin v kuse.

Signály, že muž ztrácí zájem o ženu
Přespřílišná kontrola a hlídání patří mezi signály, že muž ztrácí zájem o ženu. Zdroj: Pixabay.com.

Když muž ztrácí zájem o ženu, je odtažitý

Když se muž přestane snažit a je odtažitý, bliká varovný červený signál, že je něco v nepořádku. Už vás nezahrnuje polibky, doteky a něžnými slovíčky. Vytrácí se sex a jakékoliv další intimnosti, které byly předtím přirozeností. V tomto případě je dobré zpozornět. Mnohdy pomůže otevřená komunikace. Můžete zjistit, že se jedná o maličkost a hlavní příčina, proč už o vás nejeví takový zájem jako na začátku, jsou problémy v práci nebo širší rodině.

Vyhýbá se rozhovorům o budoucnosti

Sníváte o pohádkové budoucnosti, v níž je vidina svatby a těhotenství? Jenže vaše druhá polovička se do konverzace dvakrát nehrne. Tohle je další ze signálů, že ztrácí zájem. Ptáte se, jak ho znovu okouzlit? Nechte mu prostor a zbytečně ho nezatěžujte příběhy vytvořené vlastní fantazií. Někdy je to právě jeden z důvodů, že se muž lekne a uteče. Jste na něho moc hr. V dlouhodobém vztahu doporučuji opět vsadit na otevřenou komunikaci. Možná zjistíte, že má strach nebo se ještě sám hledá a neví, co skutečně chce.

Lže nebo neodpovídá

Na poznámky typu „kde byl celou noc“, se uštěpačně vyhýbá odpovědi. Plácá páté přes deváté. Neodepisuje vám nebo si už nechce psát vůbec. A přitom před několika měsíci jste si byli schopni propsat celou noc. Neodpovídání a lhaní je signálem, že se přestal snažit a ztratil zájem. Důvodů může být hned několik. Možná, že už vás přestal milovat anebo mu do cesty přišla jiná, atraktivnější žena. Dokonce se stává, že zmizí jak duch (tzv. ghosting) a přestane reagovat a odepisovat.

Začne se o sebe více starat

Zjišťujete, že si koupil nové oblečení a začal o sebe pečovat víc než tomu bylo v minulosti. A přitom když jste se mu vy snažila vysvětlit, že by mohl na sobě něco vylepšit, bylo to špatně. Najednou je téměř k nepoznání. Chodí do posilovny, kontroluje, co za den snědl a jak vypadá. Přespřílišné starání se o sebe patří mezi signály, že o vás nemá zájem.

Když muž ztrácí zájem o ženu, hledá sám sebe

Mužské ego je vysoké, přesto uvnitř velice zranitelné. První signál, jak poznáte, že muž ztratil zájem, je když se necítí být chlapem. To znamená, že se necítí být sám sebou. Postrádá zdravé sebevědomí. Je nerozhodný, roztěkaný a sám neví, co vlastně chce. Přitom archetyp muže hovoří o pravém opaku. Stabilitě, jistotě a schopnosti ženu zabezpečit a ochránit. A to jak finančně, tak emocionálně. V současnosti jsou role muže a ženy promíchané, přesto muž, který neví, co chce a hledá sám sebe automaticky ztrácí zájem i o ženu.

Jak ho znovu okouzlit

Ptáte se, jak získat jeho zájem zpět? Tipy a triky, které opět probudí vášeň ve skomírajícím vztahu? Tady máte 3 doporučení:

  • Buďte nedostupná – Nechte ho převzít štafetu a zaměřte se sama na sebe. Když uvidí nezájem, zbystří a pokud má a vás opravdu zájem, bude za vás bojovat.
  • Promluvte si – Oprašte otevřenou komunikaci a sdílení. Vynahraďte si čas sami pro sebe. Otevřete láhev vína a promluvte si.
  • Vneste do života společné rituály – Najděte si koníček, který budete provozovat společně. Hraní šipek, otužování, tenis nebo rande jednou měsíčně, kdy si na sebe najdete čas, který strávíte vědomě pouze spolu.
Jak poznat, že mě miluje
Dopřejte si vědomě strávený společný čas. Jedině tak poznáte, že vás miluje. Zdroj: Pixabay.com.

S jakými varovnými signály, že muž ztrácí zájem, máte zkušenosti vy? A jaké zaručené tipy a doporučení pro jeho navrácení fungují? Podělte se o váš názor s námi v komentáři!