6 dubna, 2022

Jak se chovat nebo nechovat jako milenka? 

Milenka je slovo, které se ve společnosti neříká. Jak se chovat jako milenka, ví totiž jen ona sama. Jde o nepříliš lichotivé označení ženy, která rozvrátila nejednu rodinu. Nejspíš každá, když byla dítětem, si představovala, že jednoho dne bude mít krásný zdravý vztah se svou drahou polovičkou. Přijede princ na bílém koni a odveze ji na svůj zámek, kde bude žít spokojený život plný lásky a porozumění. Stejně jako je to v pohádce. Jenže život nám ukáže, že realita je trochu jiná. Někdy tak moc, že se z pohádky stává tragédie. Milenka prostě občas vstoupí do děje a pořádně jím zamává. 

Kdo je to milenka 

Ucelená představa ve společnosti je taková, že milenka je žena mladá, kyprých ženských tvarů. Vždy svolná ke všemu, stále v dobré náladě, radující se už jen z pohledu na vás. Skvělá v posteli a nádherná i po ránu. Prostě žena jako lusk. A kdo to teda skutečně je? Druhá žena, ta na vedlejší koleji. Supluje občas za manželku nebo přítelkyni. Muži u ní často hledají to, co jim doma schází nebo čeho se jim tolik nedostává. Ne vždy v tom je sex hlavní veličinou, často to může být touha po něze, pozornosti nebo po společně tráveném času u koníčku, který oba milují.  Manželka třeba drží rodinou kasu a snaží se šetřit rodinný rozpočet, tak si vypomáhá jinde.

Většinou si muži mladou milenku nachází ve chvíli, kdy to doma neklape. Třeba když se narodí dítě a oni neunesou fakt, že miminko je předběhlo a zabralo jejich místo v očích své milé. Někdy svou lásku ze střední miluje natolik, že ji nechtějí přidělávat starosti s jeho prací. Fakt, že se pak často s takovou „vrbou” i vyspí, je jen bonus navíc. Ale abyste si nemysleli, milenka může být i starší, než je samotný muž. Lidé jsou totiž rozdílný a mají všelijaké nároky. 

  • Mladá žena pěkné postavy. 
  • Starší žena plná zkušeností. 

Jak se chovat jako milenka? Normálně 

Možná někoho znáte, kdo za zády manželky chodí za jinou nebo jste jí třeba sami. A tak jste už slyšeli, že to není stále tak růžové. Proč tomu tak je? Je třeba si uvědomit, že milenka je taky jen člověk. Se svými potřebami, náladami a sny. Je to žena jako každá jiná, která se jen zamilovala a otevřela svou náruč muži, který je ženatý. 

Jak se cítí milenka, když zjistí, že její milý je již zadaný? V první chvíli asi zaskočeně. Často tyto ženy totiž vůbec ze začátku netuší, že se dostali do této role. Většinou to zjistí později. A pak jim buď zbydou oči pro pláč anebo ještě častěji, se s tím smíří. Stanou se tím, co dříve třeba sami odsuzovali a vyhlíží, kdy jejich partner rodinu opustí s přidá se k ní. Často je to ve chvíli, kdy zjistí, že je milenka těhotná.

těhotná milenka
Těhotná milenka je často jedním z důvodů k opuštění stávající partnerky. Zdroj: Pixabay.com

Milenka mého muže, zjistěte jak se chová

Když se podíváme na opačnou stranu, jak to vypadá. Představte si sebe v pozici manželky, která právě zjistila, že ji muž podvádí. První reakcí bude šok a bolest. Ale nakonec se k tomu musí nějak postavit.  Kontrolka v hlavě by se ale měla rozsvítit už ve chvíli, kdy o vás začal ztrácet zájem.

  • Sbalí manželovi jeho věci, případně je vyhodí oknem a zůstane sama. 
  • Další variantou je, že přijme milenku za člena rodiny. I takové jsou. Některé ženy, jsou s představou milenky naprosto v pohodě, protože vidí muže spokojeného a ony s ním nemají tolik práce. 
  • Mohou také zajít do manželské poradny. A snažit se situaci řešit. Třeba bude stačit změnit maličkosti a vše se vrátí do starých kolejí vylepšených o nový přístup. 
  • Seznámí se s milenkou, obě muže opustí a stanou se z nich dobré kamarádky. 
  • Pak si ještě může vzít příklad s druhé ženy. A začne se chovat jako milenka.

Známe to z mnoha filmů, seriálů i knih. Všelijaké scénáře a možnosti řešení. Život je napsal sám. 

milenka a manželka
Z manželky a milenky se mohou stát i dobré kamarádky. Zdroj: Pixabay.com

Kdy si muži pořizují ženy, co se chovají jako milenky 

Už výše jsme zmínili, že muže k milence žene nespokojenost ve vztahu, která se dá samozřejmě řešit i jinak. Něco muži doma chybí a hledá to jinde. Jenže někdy za to mohou jednoduše hormony. Přijde krize středního věku a on si chce připadat jako mladý samec. Takže i když svou choť miluje, je třeba se porozhlédnou v mezi mladšími ročníky. Muži s úderem padesátých let občas začnou blbnout. Někteří se rychle vzpamatují a vrátí se domů, jiní zcela změní svůj dosavadní způsob života. Avšak věřte, že je i mnoho mužů, kteří jsou věrní po celý život. 

Máte sami nějakou zkušenost s jinou ženou svého muže? Zasáhla milenka váš rodinný život? Byla jste někdy milenkou? Podělte se s námi o tom, jaké to pro vás bylo. 

Mým životem je má rodina. Mám mnoho zájmů a stále se pouštím do něčeho nového. Jsem hrdá na svůj první e-book, který jsem nyní dopsala. Baví mě psaní, hlavně o mateřství, dětech, bydlení a životě. Práce je můj koníček. Co víc si přát.