5 října, 2021

Nejlepší krém na vrásky: Zbavte se vrásek na čele, mezi obočím i kolem úst a očí

Vrásky na čele trápí postupem času každou z nás. O rýhách, které zdobí naši tvář, můžeme pohlížet ze dvou úhlu pohledu. První nám připomíná výhry a prohry života. Druhý pomíjivost času. Ať už vás varianta číslo dva děsí méně či více, proto, abyste se cítily krásné, se hodí mít po ruce pomocníka. Jaké jsou nejlepší krémy na vrásky? A na co se při jeho výběru zaměřit? V tomto článku se dozvíte, jak se zbavit vrásek na čele, mezi obočím i kolem úst a očí.

Proč se vrásky na čele tvoří

Vrásky na čele vznikají tehdy, když kůže produkuje nedostatek kolagenu. To je látka zaručující pružnost a elasticitu pokožky. Dalším faktorem je zpomalení tvorby elastinu a kyseliny hyaluronové. Proces všech tří látek způsobuje, že dochází ke stárnutí nejsvrchnější části kůže. Další příčinou, proč se tvoří vrásky na čele, je nedostatečná hydratace organismu. V případě, že má tělo vody málo, vytvoří na obličeji jemné rýhy. Ty se postupem času změní na hluboké v podobě vrásek na čele, mezi obočím i kolem úst a očí.

Jaký význam mají mimické vrásky

Vrásky můžeme rozdělit podle vzniku a příčiny. Z hlediska příčiny se jedná o statické a mimické vrásky. Mimické vrásky vykouzlí náš obličej v případě, kdy projevíme jakoukoliv emoci. Jsou důsledkem zapojení obličejových svalů tváře a čela. Mimické vrásky jsou „rýhy“, které dávají obličeji přirozený vzhled. Bez tohoto druhu vrásek se z nás stávají voskové figuríny, které nemají cit ve tváři. Odstrašujícím případem jsou celebrity, které chtějí zastavit čas a proces stárnutí. Proto, abyste se tomuto faux pas vyhnuli, je potřebná sebereflexe a přiznání si, že vrásky k životu patří.

Mimické vrásky patří mezi vrásky, které se tvoří jako úplně první. Dokonce i malé děti je už mají. Nejvíce „rýh z emocí“ se tvoří na vrchní třetině obličeji. To znamená na čele, které časem vytvoří jemné varhánky, když vaše rty vykouzlí úsměv.

Vrásky na čele ovlivňuje věk i hormony

Otázku, jak vyhladit vrásky, si ženy položí už v první třetině života. Od 25 roku dochází k poklesu elasticity pokožky. S tím přichází i první vrásky kolem úst a obočí. Další významný mezník v životě žen je období menopauzy. Právě v tomto věku dámy řeší daleko častěji otázku, jak vyhladit vrásky kolem očí, jejichž kůžička už není tak pevná, jako kdysi. Pleť se v období okolo 50 roku života stává sušší a méně elastickou. Ženy tak daleko častěji hledají nejlepší krém na vrásky.

Vrásky mezi obočí vznikají sluněním. To znamená, že pokud chcete mít hladkou pleť, pamatujte na opalovací krém. V neposlední řadě nezapomínejte na zdravou životosprávu. Dostatek pohybu, který můžete spojit s ekoturistikou, je to pravé ořechové. Naopak kouření nedělá dobře vašemu tělo zevnitř ani zvenku. Vše, co do těla přijímáte, má dopad na to, jak se cítíte i na tvorbu vrásek.

Co na vrásky na čele a mezi obočím

Odpověď, jak na vrásky, které už se usadily na našem obličeji, už asi nezískáme. Ale můžeme omezit ty, které teprve přijdou. Alfou a omegou je správná péče o pleť. Bez důkladného odlíčení večer i ráno vám ani nejlepší make-up na vrásky nepomůže. Naopak, v současnosti má zelenou přirozenost. Takže ano, pudr je důležitý, ale s mírou. Více času věnujte péči o pleť, kterou můžete přetvořit v ranní rituál.

Jak správně o pleť pečovat:

  1. Večer odstraňte make up proti vráskám vatovým tampónkem pomocí odličovače očí a pleťového mléka.
  2. Proto, aby byla pleť čistá, sáhněte po pleťové vodě nebo tonikum.
  3. Vyčištěnou pleť promažte krémem na obličej, ke kterému můžete přidat i noční krém na vrásky.

Ráno poslední dva kroky zopakujte. Nočního krém vyměňte za denní.

Které krémy na vrásky fungují

Řekli jsme si, proč se vrásky na obličeji tvoří i jak jim předcházet. Přesto, ať chceme, nebo ne, příroda a gravitace je mocnější. Ale nezoufejte, kvalitní kosmetika umí první známky stárnutí eliminovat. Poradíme vám, na jaké top krémy na vrásky je dobré se zaměřit. Dozvíte se, jaké látky by měl účinný pomocník proti vráskám obsahovat nebo podle čeho poznáte, že je účinný.

Hydratační krémy

Jedna ze skupin krémů proti vráskám se zaměřuje na hydrataci pokožky. Je vědecky dokázáno, že pokud přijímáte do svého těla dostatek tekutin – formou obyčejné vody, bylinných čajů nebo polévek, tak máte větší pravděpodobnost, že vaše pleť bude pružnější. Pokud chcete celkový efekt posílit, přizvěte pomocníky v podobě hydratačního krému na vrásky. Každá pokožka je jiná, tudíž i preference co se výběru krému týče. Zpozorněte v případě, kdy pleť začne svědět, pálit nebo zarudne. Při těchto projevech přestaňte krém na vrásky používat. Doporučuji vyhnout se výrobkům, které obsahují rizikové endokrinní disruptory. Jedná se o látky, které mohou ovlivnit funkci hormonů.

Krémy s Eucerinem na vrásky

Recenze krémů na vrásky jednoznačně potvrzuje, že v boji proti vráskám pomáhají ty krémy, ve kterých je obsažen Eucerin. Jedná se o látku, která má zázračné účinky na pleť. Ve většině značek najdete mimo Eucerinu na vrásky také kyselinu hyaluronovou, která pomáhá kůži s pružností. Eucerin najdete jak v nočních, tak i denních krémech.

Krémy vybírejte podle věku a typu pleti

Všeobecné pravidlo u výběru krému na vrásky je typ pleti a věk ženy, která krém používá. V případě, že máte citlivou kůži, sáhněte po přírodních krémech. Nebo vyzkoušejte domácí přístroj na vrásky. Další tipem při výběru krému na vrásky je váš věk. Škála pro ženy 25+ se zaměřuje především na hydrataci pokožky. Zatímco nejlepší krémy na vrásky pro dámy ve středním věku obsahuje látky, které vrásky eliminují a poté zabraňují stárnutí. Zralejší dámy mohou přidat sérum na vrásky, které se bere například v tabletkách.

Jak s vyhlazením vrásek na obličeji bojujete vy? Které TOP krémy na vrásky patří mezi vaše favority? Podělte se o své zkušenosti s námi v komentáři.