26 srpna, 2022

Recenze: Dětská chůvička s velkým dosahem – Jaká je nejlepší? 

Dětská chůvička s velkým dosahem ocení nejeden rodič. Je to totiž skvělý pomocník při výchově dítěte. Pomůže doma, venku i třeba na dovolené. Existuje celá řada druhů, ale vždy je třeba vybírat dle toho, co od ní očekáváte. Bude partnerem jak pro rodiče, kteří spíše tráví čas doma, tak i pro dobrodruhy nebo společensky založené lidi. 

Proč mít doma dětskou chůvičku s velkým dosahem? 

Dříve bylo nemyslitelné nechat dítě bez dozoru. I když spinká, může se přece probudit a plakat, volat maminku nebo třeba zkoušet vylézt z postýlky. Dětská chůvička je vaší prodlouženou rukou, třetím okem a okamžitým hlásičem problému. Určená je převážně k použití u novorozenců, ale ze zkušeností rodičů se ví, že se využije i u starších potomků. Prakticky do doby, kdy je prostě potřeba. U někoho je to v jednom roce, u dalšího je zapojená klidně ještě v pěti letech. 

Chůvička je v podstatě něco jako vysílačka. Spojuje dva body pomocí zvuku nebo obrazu. Některé pouze přenáší zvuky jedním směrem, ty lepší pak oboustranně.  

Možné varianty chůvičky 

Rodičovství je krásná etapa života, avšak také velmi náročná. Neustále je zapotřebí mít své děti na pozoru a mít tak možnost zasáhnout, když bude potřeba. Dříve to tak rodiče stavělo do nezáviděníhodné pozice. Byli uvázáni k dětské postýlce. Dnes už jsou naštěstí dostupné moderní dovednosti. A pokud si může maminka něčím ulehčit, je to vždy vítaná věc.  

Dětská chůvička je malá kompaktní věc. Není ani tolik nákladné si ji pořídit. Pokud máte hlouběji do kapsy, sáhnete po levnějším modelu, který vám však stále umožní trávit pěkné dny venku na zahradě, zatímco váš drobeček bude spokojeně spát, po tom, co jste jej uspaly. Ty nákladnější varianty se hodí třeba na dovolené, rozlehlé staré domy nebo když chcete mít zaručený třeba skvělý obraz na monitoru chůvičky.  

Chůvička s dosahem do každé rodiny 

Ne každý má rodinu, která bude dítě hlídat, kdykoliv bude potřeba. Babičky jsou většinou ještě samy pracující, dědečci nefungují vůbec. Vztahy v rodině nebo její nastavení a fungování třeba v potaz hlídání vnoučat ani nenabízí. Není však nutné se trápit. Stačí použít vhodnou techniku. Ta zastane aspoň na okamžik vaši roli. Bdí nad tím nejdražším, co máte ve chvíli, kdy vy sami nemůžete.  

Chůvička pro miminko se skládá ze dvou částí. Jednu, přijímač, umístíte do míst, kde tráví čas vaše ratolest. Druhou, vysílač, pak máte u sebe. Zapojují se buď do napájení, sítě anebo jsou bateriové. Každá varianta má své plusy i mínusy. Tak jako vše.  

  • Baterka – Má větší dosah. Není nutné shánět zásuvku. Baterky seženete vždycky. Ale má menší výdrž. 
  • Napájení v síti– Je v podstatě nekonečný příběh. Nikdy se nevybije, leda že by byla vypojena samotná elektřina. Nevýhodou je krátký kabel. Není přenosná. 
  • Kombinace – Dnes ale najdete i kombinované modely. Takže vždy využíváte ten druh napájení, který zrovna potřebujete. 

Známé značky dětské chůvičky 

Nejlepší dětská chůvička s velkým dosahem bude pro každého jiná. Někdo vybírá dle osvědčené značky. Někdo podle samotných parametrů. Další na základě ceny a kvality. Před samotným výběrem je vždy dobré si přečíst nějakou recenzi na chůvičky. Přinese vám to totiž již odpovědi na vaše otázky. A ušetříte si tak mnoho času. Pomyslete tedy na to, kde a jak budete chtít dětskou chůvičku použít.  

  1. Dětská chůvička TrueLife VM Lite patří k nejoblíbenějším. Poměr cena/výkon je optimálně nastaven. Jde o spolehlivou značku, díky které můžete u vybraných modelů dítě sledovat i skrz video. To představuje třeba model NannyCam V24 či R360. 
  1. Phillips Avent chůvička sází na známé jméno. Ve společnosti je Phillips jednou z dominant elektronického světa. Philips Avent SCD923 nabízí dosah až 400 m. Patří však do té dražší kategorie. Avent SCD503/26 najdete ve spoustě rodinách. Je nenápadná, kompaktní, spolehlivá. V přenosu ji nevadí ani tlusté zdi. Toužíte po kvalitním zvuku i obrazu? Pak doporučujeme třeba Phillips Avent SCD845. 
  1. Velmi oblíbené jsou i chůvičky Motorola. Audio verze Motorola AM 24 s 300 M dosahem a bezdrátovým napájením se zdá být zlatým středem. Cena je okolo 1500 Kč, což není finančně náročné. S video přenosem a barevným displejem pak značce dominuje model VM3-2 Twin. 

Propojte své hodinky s dětskou chůvičkou 

Doba pokročila a neustále se hýbe mílovými kroky dopředu. Změny a různá vylepšení se tak objevují i u chůviček. Každý dospělý dnes funguje a komunikuje se světem přes chytrý telefon anebo hodinky. Má je stále po ruce, v dosahu. A tak má jedinečnou možnost využít ji i v případě hlídání miminka. Jednoduše propojí smart chůvičku třeba s mobilem. Maminka pak může sledovat, jak její dítě spí a nemusí kvůli tomu kupovat velmi drahé zařízení. Dětské chůvičky přes mobil jsou tak značně oblíbené. A není se čemu divit. 

Mezi takové lze zařadit značku Lionelo Chůvička Babyline Smart. Mají unikátní vzhled medvídka, takže zapadnou do každého dětského pokoje. Pozor však na rychlé dětské ručičky. Přijímač je lepší umístit tam, kde potomek nedosáhne. Pak už je totiž jedno, kolik pořízení chůvičky stálo.