16 srpna, 2023

Nejlepší krém na těhotenské bříško: Co na strie v těhotenství? 

Každá žena se snaží vypadat co nejlépe. Nejednu tak překvapí strie v těhotenství, které nejen, že jsou neestetické, ale dokáží i pnout a svědit. Kůže se totiž až příliš napíná, a to je velice nepříjemné. Jde o narušení pokožky a pokud už se objeví, nedá se nic dělat. Jak jim předejít? Jaký krém použít? 

Co to je strie 

Strie jsou v podstatě drobné jizvy. Kůže se vlivem rostoucího miminka uvnitř bříška extrémně napíná, ztenčuje a dochází tak k úbytku kolagenu. Proto se už nikdy strií nezbavíte. Nelze to zvrátit. Sice časem vyblednou a dokáží se o něco smrsknout, ale vryté v pokožce zůstanou navždy.  

Dnes je sice velký boom za krásu přirozeného těla. Propaguje se na každém rohu, že by se člověk za sebe neměl stydět, což je naprosto skvělé a famózní. Tleskáme. Pokud však ale jsou určité prostředky, které mohou pomoci vylepšit náš vzhled, respektive v tomto případě jej uchovat stejný, proč to alespoň nezkusit. 

Strie v těhotenství je dobré promazávat 

Svou roli v tvorbě strií v těhotenství totiž mají i genetické dispozice a kvalita pokožky. Některá žena se nemusí mazat ničím a následky těhotenství ji minou. Jiná i kdyby se v oleji namáčela, prostě striím neuteče. Schválně se zkuste podívat v rodině na ženy, které již rodily. Mají strie a vytahanou kůži? Jestliže ano, o důvod víc se tomu věnovat.  

Pravidelným mazáním totiž získáte hladkou vyživenou pokožku. Krém dodá vláhu a vitamíny. Navíc je to skvělý rituál, u kterého navazujete kontakt s nenarozeným miminkem. Dotyky přes těhotenské bříško plod v matčině těle už dokonale vnímá a registruje. Prohlubuje se pouto. Tuto záležitost tak mají často v oblibě muži. Mažou svým ženám pupíky. Nejen proto, aby jim milenka zůstala krásná, ale aby cítili své dítě. Dodává to jiskru i vztahu mezi partnery. Žena se cítí důležitá a opečována a muž potřebný. Výhra na obou stranách. 

mazání strií
Strie je dobré mazat, předtím pokožku prokrvte třeba kartáčem. Zdroj: Pixabay.com

Strie v těhotenství potrápí skoro každou  

Hlavně se nachází na břiše, ale lze je najít i na prsou a na bocích. Přece jen se nabírá tak nějak všude. Roste poprsí, protože se tkáň připravuje na kojení a boky se rozšiřují na hladší porod. Není třeba tedy smutnit. Není to nic ohyzdného nebo ostudného. Spíše je zkuste brát jako vzpomínku na dobu, kdy jste nosila své dítě. 

Ale rozumíme tomu, že nemusíte mít poseté celé břicho. Jak to tedy řešit? Doporučuje se pravidelně mazat. Čím si musíte zvolit sami. Jaký je nejlepší krém na strie v těhotenství? Každá vám řekne jinou značku. Velmi oblíbený je Elasti-Q z lékárny, jiná nedá dopustit na kokosový olej. Ono ve výsledku jde hlavně o to, kůži promasírovat a promastit. Takže můžete použít panenský olivový olej, ricinový, kokosový, palmový. Lze sáhnout i po induloně, měsíčkové masti nebo jakémkoliv krému na pokožku. Zkrátka si vyberte něco, co se dobře roztírá, vsakuje a nezanechává mastnou stopu. 

Nejlepší krém na strie v těhotenství nanášejte dle těchto rad 

Pokožku je vhodné prvně připravit, aby dobře přijela a vstřebala všechny dodávané živiny. Takže namasírujte ji. Můžete ji ještě předtím prohřát ve sprše. Udělejte si rituál. Dejte si teplou sprchu, kde už při umývání budete krouživými pohyby pokožku mnout. Poté se osušte a dlaněmi kůži třete, hněťte, hlaďte, štípejte. Prostě ji prokrvte. Nakonec naneste požadovaný krém a vetřete. Pokožka bude lehce červená, teplá na dotek a dobře prokrvená. I to předchází povolené kůži a tvorbě strií.  

Co lze ovlivnit přístupem aneb strie v těhotenství lze zkrotit 

Dá se dělat spoustu dalších věcí. Ano vývoj strií je, jak jsme již zmínili, genetický problém a závisí i na kvalitě pokožky. Mohou však za to i hormonální změny v těle a také styl života. Je tedy dobré: 

  • Hydratace: Nejen z venku, kdy na kůži nanášíte pravidelně krém či olej. Ale musíte o ni pečovat i zevnitř. Takže pijte, pijte, pijte. Stejně jako kytičky i vaše tělo potřebuje dostatečné množství vláhy. Hydrataci dodáte i k tomu určenými sprchovými gely během hygieny těla. Studujte složení. 
  • Vitamíny: I pokožka si žádá svou porci vitamínů. Působí na ni stres, okolí, doteky. Proto jezte co nejvíc zdravě a dodejte tělu antioxidanty, selen, zinek, vitamín E a omega-3mastné kyseliny. To vše podporuje elasticitu kůže a její schopnost se přizpůsobit okolnostem. 
  • Pohyb: Pokud jste doposud byla aktivní, nepřerušujte pohyb, ale zvesela pokračujte. Jen snižte zátěž. Jestliže jste necvičila, je načase. Pravidelné cvičení udržuje zdravý krevní oběh, který prokrvuje pokožku. Opět velmi důležité, protože pak se tvoří menší jizvičky, strie. Navíc pohyb vyplavuje endorfiny a zbavuje těla toxinů. Takže se prostě budete cítit dobře i tak skvěle vypadat. Zpevněné tělo tolik bříško nepustí a pokožka se nemusí tolik napínat. 
  • Přibírání: To souvisí tak nějak se vším zmíněným. Pokud budete cvičit, zdravě se stravovat a hlídat, abyste tak v těhotenství neřešila nejen kvasinky, ale i nepřibrala zbytečně moc, máte velkou šanci, že vaše tělo bude i po porodu jako dřív. Jestli začnete jíst za dva a tělu dovolíte enormní hmotnost navíc, můžete se těšit na společnice, které vám zůstanou až do smrti. 

Nebojte se strií. Jsou známkou a důkazem toho, že jste matka. A to je ta nejkrásnější role na světě. Mažete si krémem strie v těhotenství? 

Mým životem je má rodina. Mám mnoho zájmů a stále se pouštím do něčeho nového. Jsem hrdá na svůj první e-book, který jsem nyní dopsala. Baví mě psaní, hlavně o mateřství, dětech, bydlení a životě. Práce je můj koníček. Co víc si přát.