Ucpaný nos v graviditě dokáže hodně potrápit. Je tedy dobré mít po ruce Olynth v těhotenství, který se v případě nouze dá použít. Sliznice jsou v jiném stavu zduřelejší než jindy a těhotná má tak pocit, že se skoro až dusí. Doktoři a lékárníci většinou na dotaz, co si do nosu stříknout odpoví, že nic. Leda bylinné preparáty a přečkat to. Ale pokud se nic nepřehání, lze i sprej do nosu Olynth v těhotenství s čistým svědomím použít.
Nachlazení během gravidity
Rýma není příjemná v žádném věku ani životním období, ale každý to známe. Ucpaný nos, tekoucí rýma, bolest hlavy, občas zimnice, škrábání v krku. Prostě nic, o co by člověk stál. Ale jde o docela běžnou nemoc, která se projevuje hlavně na podzim a v zimě. Je to převážně kvůli prudké změně teplot a také tomu, že lidé tráví více času v uzavřených prostorech a přenos nákazy je tak jednodušší. Viry mají pré. Jde o kapénkovou infekci, takže stačí, kdy si někdo kýchne anebo se rukou otře o nos a pak vám ji poddá.
Proto se tak často přenáší mezi dětmi a rodiče většinou nezůstanou pozadu. Těhotenství ženu svým způsobem oslabuje. Její hormony kolísají a má i větší hladinu estrogenu, což má za následek zduřené sliznice. Uvádí se, že až 30 % žen v těhotenství prodělá rýmu, klidně i několikrát za sebou. Jindy si žena naordinuje spreje do nosu, léky, kapky, prostě cokoliv. Zajde k lékaři a do lékárny, utratí spoustu peněz a za týden má po problému. Léčená rýma trvá týden, neléčená pak sedm dní.
Jak na rýmu v těhotenství
V případě gravidity je to ale běh na dlouhou trať. Můžete si pomoci bylinkami v podobě koupelí, čajů jako je třeba šípkový, inhalací. Dá se popíjet Vincentka, stříkat do nosu mořskou vodu nebo ho dokonce proplachovat. Přes den se to ještě dá zvládnout, ale večer či po ulehnutí nastává peklo. A kdo už někdy zažil těhotenství ví, že je žena unavená prakticky pořád a potřebuje i odpolední spánek. Jak si pomoci?
Je povolený sprej do nosu Olynth v těhotenství?
Můžete zkusit podložit hlavu druhým polštářem, pořádně vyvětrat a do nosu vrazit stočený list rýmovníku. Pomáhá? Ne? Pak hurá do lékárny. I v těhotenství se dají používat běžné preparáty jako je právě Olynth. Nesmíte ale zmínit, že je to pro vás. Tady se vyplatí lhát a tajit. Tvrďte, že to kupujete příteli. A jak na užívání? Možná si řeknete, co když to ublíží miminku? Vždyť v příbalovém letáku je napsáno, že se to nedoporučuje nebo jen po poradě s lékařem. Tím se kryjí farmaceutické firmy. Ale nemusíte mít obavy.
Nesmíte jen překročit doporučenou dávku. Maximálně tedy užívat týden 3x denně. Pak je nutná pauza. Hrozí totiž návyk. Nosní sliznice by se pak neuměla sama uzdravit a byly byste v začarovaném kruhu. Olynth doporučujeme v kojenecké verzi. Je jemnější a plně postačí. Myslete na to, že jste v jiném stavu citlivější na pachy a chutě. Ale rozhodně nemusíte trpět. Ono totiž spát s plným nosem moc nejde. A máma, i ta nastávající, musí spát. Jedině tak může plně fungovat.
Nebojte se léků, Olynth v těhotenství umí zázraky
Nosní kapky v těhotenství jsou tedy velkou záchranou. Některé z nás trpí skoro celé těhotenství na zduřelou nosní sliznici a končí to až cca dva týdny po porodu. A když si vezmeme, jak dlouho trvá těhotenství, je nemyslitelné tak trpět. Dýchat pusou se dá chvíli, ale zase prak praskají rty a bolí zuby. Někdy musí jít strach stranou a prostě si jednu stříknout.
Pokud už se tedy rozhodnete do toho jít, zakupte si přípravek Olynth. Olynth HA v těhotenství miminku neublíží ani jej nijak nepoškodí. Na jeho zdraví nemá vliv.
Trpíte na rýmu během gravidity? Jak s ní bojujete?