21 září, 2022

6 vyzkoušených způsobů, jak rychle zhubnout 5 kg za 2-3 dny 

Necítíte se ve své kůži? Nedopnete šaty? Takže řešíte, jak zhubnout 5 kg za 3 dny? Každý to zná. Objevila se příležitost, ale vy zrovna nejste tak úplně ve formě. Někdy chybí ta správná motivace nebo se výsledky nedostaví tak rychle jak bychom chtěli. Nejde sice o zdravý způsob shazování kil, ale někdy není zbytí. Ženy pro krásu udělají mnohé. Když se chtějí líbit a být spokojené, musí někdy sáhnout i po drastickém způsobu shazování kil. 

Důvody, proč chtějí ženy rychle zhubnout 5 kg za 3 dny 

Někdy ke štěstí chybí jen malý kousek. Celou zimu jste si odpírala cukroví, poctivě se hýbala, a když nastal čas dovolené, plavky ještě stále škrtili. Zůstaly jen oči pro pláč. Ale kdeže. Ještě to jde zachránit. Další situací může být náhlá slavnost nebo neočekávané pozvání na svatbu. Přišla vám pozvánka a vy nedopnete šaty, protože těsně obepínají tělo? Jenže co teď. Shánět nové se vám moc nechce, když máte plnou skříň pěkných šatů. Jednoduše se budete muset kousnout a vydržet.  

To jsou jedny z hlavních důvodů, proč se především ženy uchylují k těmto druhům rychlou diet. Odborníci to neradi vidí, protože jde jen o krátkodobý efekt. Většinou totiž po konzumaci klasických jídel nastává jo-jo efekt. Jenže i tomu se dá předejít? Jak? Když po rychlodietě, která vám umožní rychle shodit nějaká kila, a tím vás motivovat k další akci, začnete jíst zdravěji. Budete muset skutečně změnit svůj styl života. 

Drastické diety pomohou zhubnout klidně i 5 kg za 3 dny 

Tyto diety fungují, i když se o nich moc nemluví a nedoporučují se. Ale je známo, že byli kdysi velmi oblíbené. Jen se zeptejte svých starších známých a kolegyň, jak se udržovali ve formě před plesovou sezónou nebo velkolepým rodinným focením. 

hubnutí na focení
Někdy je třeba shodit více kil kvůli focení. Zdroj: Pixabay.com

Tyto diety fungují na principu omezení jídla. Buď ve formě kalorií, surovin, velikosti porcí apod. Zkrátka a dobře, je to o jídle. Pokud k tomu dodáte ještě i hodně pohybu, efekt bude o to intenzivnější. Navíc rovnou najedete na pravidelný pohyb.  

Z větší váhy se hubne snáze a rychleji 

Než se však dáte do hledání a rozhodování, kterou dietu vyzkoušíte, měli byste si uvědomit, zda je cíl 5 kg skutečně dosažitelný. Pokud máte výraznou nadváhu, nehýbete se a najednou razantně změníte přísun kalorií, dá se přepokládat, že to půjde docela snadno. Výsledky budou docela rychle viditelné. Jestliže ale sportujete, máte optimální váhu, tak pak bude každé kilo utrpení. Tam už to tak snadno nepůjde. První kila totiž tvoří hlavně zadrženou vodu a většinou svalovinu. Tuk jde až nakonec.  

Způsobů, jak rychle zhubnout je hned několik. Záleží jen na vás, jaký si zvolíte. Myslete přitom na svůj zdravotní stav. Některé diety nejsou vhodné u jiných typů onemocnění. Takže nehazardujte se svým zdravím a vyberte si způsob, který bude účinný a bezpečný.  

Metody, jak rychle zhubnout 5 kg za 3 dny 

  1. Tukožroutská polévka – Je osvědčenou klasikou. Tuto polévku jedlo už mnoho žen. Jde docela o lahůdku a budete si to o ni myslet i vy. První dva tři dny. Pak už tak chutná nebude. Polévka se skládá se zelí, rajčat, papriky, cibule a petrželové či celerové natě. Dá se přidat i další zelenina nebo luštěniny. Můžete si ji přizpůsobit dle svých chutí a preferencí. Hlavně jde o to, že týden jíte jen polévku.  

Pokud stojíte o skutečně rychlý efekt a úbytek centimetrů, jezte tuto polévku k snídani, obědu i večeři. Vždy když bude na něco chuť, naberte si plnou misku. Ta méně extrémní, která ale také avizuje rychlé a efektivní zhubnutí, dovoluje jíst i ovoce a zeleninu na snídani a večeři. Polévkou nahradíte jen hlavní jídlo dne.  

  1. Zeleninové šťávy – U předchozí skutečně jíte. U této varianty pouze pijete. Takže nakupte hromadu zeleniny, vytáhněte mixér a hurá na to. Jde o rozmixovanou zeleninu, zředěnou vodou nebo vývarem. Vypít se má 1,5 L denně. Může se však použít pouze krátkodobě, v rámci několika dní, a jen tehdy, jestliže vás nečeká žádný sportovní výkon, náročný pohyb. Tím, že jde o šťávy, bude tělo rychle ztrácet, břicho nebude nafouklé a kila poletí závratnou rychlostí dolů. Ale také budete mít deficit živin a kalorií.  

Takže jestli je to vaše volba no.1, pak spíše odpočívejte. Hodí se ve chvíli, když je například  nezbytné shodit poslední kila před operací nebo vás čeká focení v plavkách.  

hubnoucí koktejl
Zeleninový koktejl pomáhá rychle zhubnout. Zdroj: Pixabay.com

Hodně pijte a málo jezte a hubnutí půjde velmi rychle 

  1. Rýžová dieta – Jak rychle zhubnout doma? Jezte rýži. Inspirace asi pochází z Vietnamu, kde je rýže základním jídlem dne. Kupodivu jde o docela zdravý způsob shazování kil. Jenže pro nás Evropany jde o jednotvárné jídlo, na které nejsme zvyklí, a tak vás rychle omrzí. Navíc pokud byste se takto chtěli stravovat delší čas, třeba měsíc dva, pak byste museli do těla dostat chybějící živiny. Rýžová dieta totiž spočívá ve velkém množství jezení rýže ochucené trochou zeleniny, masa nebo ovoce.  

Takže pokud chcete tělo udržet v chodu, jezte i proteiny a živiny dodejte pomocí doplňků stravy, smoothie nebo tablet.  

  1. Detox – Někdy chce člověk jen nastartovat hubnutí. Prostě zapnout tělo spalovat a něco dělat. Nastartovat motor, nastavit hlavu. Ne každý je ochotný hubnutí započnout tím, že se bude snažit, ale teprve po dvou měsících uvidí první pohnutí ručičky na váze. Někdo zkrátka potřebuje okamžitě volnější kalhoty. A detox pomocí šťáv, zeleniny a ovoce vám v tom jistě pomůže. Jak rychle zhubnout bez prášků několik kil? Tím, že se vyvarujete pečivu, těstovinám, alkoholu a sníte zeleniny víc než kdejaká opice v ZOO.  

Jak jej držet? Jednoduše. Nakupte různorodou zeleninu a ovoce. A jezte ji celý den. Čím více druhů nakoupíte, tím bude tabule pestřejší. Různě je kombinujte mezi sebou, přidávejte bylinky a koření a občas to rozmixujte. Dieta slibuje nejen kila dolů, ale i pročištěné tělo. A to se vyplatí! 

Produkty z reklamy vám pomohou rychle zhubnout

  1. Koktejly a náhražky – I když se to nezdá a je to pro mnohé překvapující, koktejly v prášku, oblíbené televizní reklamy v podobě náhražek jídla, jsou vlastně docela zdravou alternativou, jak rychle zhubnout doma několik žádaných kil. Avšak nic není zadarmo. Na rozdíl od zeleniny a rýže, budete muset utratit dost peněz. Prodejci uvádí, že v počtu 5 kg se rovná cca 12 000 korun za výrobky. Ty nahrazují většinou jídlo celého dne anebo hlavní chod. Naštěstí jsou namíchány tak, že mají vše důležité pro tělo a zdraví. Veškeré živiny, vitamíny a minerály.  

Jenže stále jde o náhražku, pití koktejlů a ty vás zdravému životnímu stylu nenaučí. Nejde tedy o dlouhodobý způsob. Ale jako první berlička, jde o dobrý způsob hubnutí. 

  1. Půst – V posledních letech se velmi rozšířil. Mnozí jej drží kvůli náboženství, z přesvědčení. Někdo vítá dokonalou očistu těla, odstranění škodlivin a nastartování metabolismu. Čistá střeva lépe přijímají všechny živiny. Půst je skvělým prostředkem k plochému břichu. Dá se držet jeden den, ale klidně i 40.Máte pocit nafouknutí, pupek trčí a vy jste unavení? Vzdejte se na tři dny veškerého jídla a uvidíte, jak vám to bude slušet. U půstu se skutečně nejí. Přijímají se pouze tekutiny. Pije se čistá voda nebo různé druhy čajů.  

Hubnutí 5 či více kil není nereálné 

Chcete rychle zhubnout bez diety a cvičení? Tak na to budete muset zapomenout. To možné není. Hubnutí je totiž o správném přijímání kalorií, o pohybu a o výživě těla. Zhubnout po porodu, do plesu, na promoce atd. Chce nejedna žena. Ale věřte, že vždy to stojí energii, čas a peníze. Nic není jen tak. Pokud si odepřete, byť na pár dní jídlo, i když jste předtím jedli co hrdlo ráčí, věřte, že to procházka růžovou zahradou rozhodně nebude. Pít jen vodu tři dny. Zní to lehce, ale budete mít problém vydržet první den. 

Hnacím motorem a motivací by pro vás měla být myšlenka. Výsledná představa toho, kdo budete a jak se budete cítit. Držte se jí za každou cenu. Vždy si ji vybavte, třeba ve chvíli, kdy si nebudete chtít namíchat další drink nebo nalít další misku polévky. Hubnutí není jednoduché, ale když dojdete do cíle, budete na sebe nesmírně hrdí. 

Už jste někdy zhubla víc kilo během krátkého období? Co vám pomohlo? 

Mým životem je má rodina. Mám mnoho zájmů a stále se pouštím do něčeho nového. Jsem hrdá na svůj první e-book, který jsem nyní dopsala. Baví mě psaní, hlavně o mateřství, dětech, bydlení a životě. Práce je můj koníček. Co víc si přát.