23 února, 2022

Jak vybrat perfektní obraz do obývacího pokoje?

Někteří k nim přistupují jako ke sběračům prachu, jiní jim věnují zvláštní pozornost. Doplňky. Právě tyto vytvářejí atmosféru místnosti, ale je třeba konstatovat, že ne vždy! Je snadné získat dojem přehánění, přeplnění nebo zahlcení prostoru. Stejně je to v případě obrazů na zdi. I když se může zdát, že jelikož nikde nestojí, nejsou pro interiérový design tak důležité. Je tomu však právě naopak! Šikovný výběr obrazu pro obývací pokoj je velmi důležitý pro navození atmosféry v něm. Co je však lepší zvolit – klasický obraz nebo spíše fotoobraz na plátně?

Nástěnné dekorace do obývacího pokoje – jaký obraz si vybrat?

Především takový, který je nejvhodnější pro celé uspořádání. Samozřejmě by bylo hezké obklopit se originálními díly slavných malířů, ale znamená jejich hodnota, že jsou ideální pro každý interiér? Rozhodně ne. Špatně zvolený obraz do obývacího pokoje bude vypadat prostě… kýčovitě. Proto při výběru dekorace na zeď stojí za to mít na paměti jak styl uspořádání, tak svůj vlastní vkus, a ne to, co za to stojí, se sluší a co ocení ostatní.

Klasické obrazy mají v sobě něco, dalo by se říci, staromódního. Velké, těžké rámy mají často tendenci dominovat samotnému dílu a – o tom není pochyb – nemusí nutně zapadat do moderních uspořádání. Samotný obraz však má v sobě to „úplně nejvhodnější“, protože je vytvořený na plátně vypadá rozhodně mnohem elegantněji než například plakát.

Fotoobraz na plátně – dokonalý kompromis!

Fotoobraz do obývacího pokoje je ideální volbou pro ty, kteří chtějí mít elegantní a zároveň moderní dekoraci. Fotoobrazy na plátně nevyžadují rámečky (což neznamená, že je nemůžete použít), ale – jak samotný název napovídá – nejsou také papírové, takže jejich trvanlivost bude uspokojivá. Co se týče samotné grafiky… V zásadě vše, co si vymyslíme, lze překlopit do fotoobrazu na plátně! K dispozici jsou proto jak hotové vzory, tak i místo, kde bude vytvořen obraz na zakázku, např. s fotografií dítěte nebo suvenýrem z dovolené.

Fotoobraz na plátně do obývacího pokoje lze proto přizpůsobit designu interiéru. I když máme klasickou výzdobu, plnou starožitností nebo stop „z té doby“, můžeme snadno najít vhodnou dekoraci, např. v podobě reprodukce díla, a zakoupit k ní vhodný rám. Takový obraz nebude vyžadovat pravidelnou údržbu. Je také mnohem levnější než pravé obrazy. Může být tedy považován za ideální dekoraci jak pro moderní, tak i tradiční výzdobu.

Jsem studentkou VŠ a ve volných chvílích se ráda učím nové věci o online marketingovém světe. Řídím se hesly - "Historie se neptá jak, ale jestli." a "Cokoliv se rozhodneš udělat, ujisti se, že tě to učiní šťastnou."