11 února, 2022

Jak na čištění pračky octem a sodou?

Čištění pračky octem a sodou je velmi osvědčená metoda, kterou používala už moje babička. Jako správná žena se starám o čistotu a teplo domova. Kupuji všemožné přípravky, které by měly zaručit dokonalou čistotu a stále trvající vůni. Výsledek ale není vždy takový, jak bych si představovala. Pak přicházejí na řadu tzv. babské rady. A jednou z nich je také čistění pračky octem a sodou.

čištění pračky
Je potřeba jednou za čas vyčistit i pračku samotnou. Zdroj:Pixabay.com

Proč vlastně řešit čištění pračky? Určitě se vám také stává, že přestože používáte bělící přípravky na praní, tak prádlo nezáří bělostí, jak deklarují reklamy v televizi. Pračka se totiž po čase používání zanáší nečistotami, mastnotou a vodním kamenem. Proto je potřeba pravidelně čistit i pračku samotnou. A ocet se sodou je prý nejlepší prostředek na čištění zanesené pračky.

Co kromě čištění pračky octem a sodou můžete pro svou pračku udělat?

  • Perte na vyšší teploty. Pokud nenajdete prádlo, které je vhodné na praní při vyšších teplotách, tak nechte prát tento cyklus naprázdno. Vysoké teploty zničí totiž většinu bakterií a plísní.
  • Po vyprání nechte dvířka pračky otevřené, aby mohla vyschnout a nezůstala vlhká. Stejně tak přihrádku na prací prášek.
  • Pokud používáte tablety na praní, tak ji vždy použijte do prázdného bubnu, než do něj vložíte prádlo. Jinak hrozí riziko, že se tableta pořádně nerozpustí
  • Pračku alespoň jednou měsíčně vyčistěte
Prostředek na čištění pračky
Prostředek na čištění pračky: v hlavních rolích ocet a soda. Zdroj:Pixabay.com

Prostředek na čištění pračky: v hlavních rolích ocet a soda

  1. Půl hrnku jedné sody rozpusťte ve vodě a nalijte do přihrádky na prací prášek a aviváž.
  2. Do bubnu pračky nalijte 2 hrnky octa a přidejte sáček jedlé sody
  3. Spusťte nejdelší program na nejvyšší teplotu
  4. Po vyprání pračku vypláchněte
čištění pračky octem
Roztokem z octa a sody můžete čistit i jiné části pračky. Zdroj:Pixabay.com

Roztokem z octa a sody můžete čistit i jiné části pračky, jako je třeba zásobník na prací prášek. I tam se usazuje vodní kámen a další nečistoty. Gumové těsnění pračky čistěte pokud možno po každém praní vlhkým hadříkem nebo malým kartáčkem. Těsnění vždy dokonale vysušte. Takovým pravidelným čistěním pračky octem a sodou prodloužíte její životnost a budete určitě více spokojeni i s výsledkem vašeho praní. Obě tyto ingredience ale můžete použít i na zaprané mastné skvrny na oblečení.

Jako jsou vaše osvědčené babské rady?

Jsem novopečená maminka, jejíž profesí a koníčkem je tanec, fitness a zdravá strava. Píši články, moderuji společenské akce a ráda cestuji. Knihovnu mám plnou knih, ráda fotím a koketuji s digitální tvorbou.