22 září, 2022

Křemelina a její zdravotní účinky: Kde ji koupit? 

Víte, jaké má křemeliny účinky? A co to vůbec je? Lidstvo možná konečně objevilo, jak oddálit stárnutí. Křemelina neboli hornina je pro lidský organismus velmi důležitý prvek. Přišlo se na to po mnohaletých studiích. Víme, jak skvěle působí na tělo, v jakém množství a formě ji užívat a co vám to přinese. 

Lidé se prakticky odjakživa snažili hlavně přežít. Kdysi před zvěří a mocnou silou přírody. Později během válek. Dnes už nám v civilizovaném světě nehrozí ani umrznutí, protože máme radiátory, ani útok šelmy, protože víme, jak se chovat v přírodě. Ale spíše se snažíme o to, přežít co nejdéle. Být na tomto světě. Objevovat jeho krásy, taje a užít si každý rok života navíc v kondici. Proto užíváme mnoho vitamínů a potravinových doplňků, sportujeme, snažíme se dobře jíst, navštěvujeme doktory. 

Křemelina jako doplněk stravy 

Křemelina se již dlouhá léta užívá ve spojitosti se zvířaty. V poslední době se ale vydává i pro lidi. Koupíte jej v každé lékárně či obchodě se zdravou výživou ve formě prášku, který si rozmícháte ve vodě a vypijete.  

Křemelina je v podstatě hornina skládající se rozloženými těly rozsivek, řas. Ty z okolí na sebe vážou křemík. Křemelina má tak mnoho oxidu křemičitého. A mimo jiné obsahuje i obrovské množství dalších minerálů a stopových prvků jako je vápník, draslík, křemík, hořčík, měď a železo. Celkově jich je 28. Vše potřebné pro správnou funkci lidského těla. Přispívá k celé řadě funkcí. 

křemelina
Křemelina je rozpustný bílý prášek. Zdroj: Pixabay.com

Účinky křemeliny 

  • Samotná těla rozsivek napomáhají k očistě střeva. Pomáhají zabít parazity. Odborníci tvrdí, že pokud budete křemelinu užívat po dobu 2 měsíců každý den, zbavíte se všech parazitů ve střevě, protože to je délka jejich životního cyklu.  
  • Křemík obsažen v oxidu křemičitým udržuje silné vlasy a nehty. Takže se nebudou lámat, třepit, ale vlasy budou bohaté, lesklé, zdravé a nehty nebudete muset zpevňovat a zakrývat laky. Krásné samy o sobě. 
  • Jeho schopností je i správné ukládání vápníků do kostí a zubů. Předchází křivici či špatnému růstu zubů. Pomáhají hojit zlomeniny a rány. Zvyšuje šanci na hojení kůže bez zanechání jizev.  
  • Celkově působí proti stárnutí a řídnutí kostí. Nebudou se tak snadno lámat a nedochází ani k tzv. zmenšování člověka. 
  • Křemík absorbuje toxiny, bakterie, houby a plísně. Prostředí orgánů je tak čistší. 
  • Snižuje se vysoký krevní tlak a cholesterol. 
  • Pomáhá trávení. Lépe a snadněji se dochází k vyprazdňování. 
  • Pomáhá udržet zdravý chrup a dásně. 
  • Oddaluje stárnutí. 

Má opravdu mnoho příznivých účinků na zdraví. Pohybový aparát nám umožňuje se pohybovat. Správné fungování střeva a trávicího ústrojí dává základ pevné imunitě a pevná a pružná pokožka předchází vráskám. Člověk při užívání křemeliny prostě vypadá zdravě. 

Křemelina přispívá k dlouhověkosti 

Dá se říci, že tento přírodní doplněk stravy je jakýmsi elixírem zdraví a krásy působící zevnitř na pojivé tkáně a orgány těla. Zpomaluje degenerativní proces stárnutí těla, což je nevyhnutelný a nechtěný proces každého z nás. Proč si ale nepomoci, když je to možnost. 

Dávkování křemeliny 

Křemelina pro lidi vypadá jako bílý čistý prášek. Jde o čištěnou křemelinu, která obsahuje velké množství již zmíněných rozsivek. Je bez chuti a zápachu. Takže si ji můžete přidat třeba do ranního smoothie, do kávy k obědu nebo třeba posypat maso k večeři. V jídle ani pití ji nepoznáte. Avšak pokud je vám tato představa nechutná, věřte, že dnes seženete křemelinu i s příchutěmi. Nejčastěji čokoláda, vanilka. Takže si můžete ochutit milkshake.  

Běžná dávka je 1 až 2 kávové lžičky. Má absorpční schopnosti, takže ve střevě nabobtná a zachytí na sebe nečistoty. Svou velikostí rozhýbe peristaltiku střev a vy se pak budete cítit mnohem lehčí. Svým objemem poskytuje pocit plnosti. Takže se často užívá i při redukci hmotnosti. Lékaři a dermatologové ji předepisují i lidem bojující s kvalitou vlasů, nehtů a kůže. Mlže poskytnout berličku a pomocnou ruku u mnohých kožních problémů. 

Kosmetický průmysl už dlouhá léta přidává křemeliny do produktů 

Díky svým vlastnostem se neužívá křemelina pouze ve formě potravinových doplňků, ale  i v kosmetice a drogerii. Najdeme ji v zubních pastách pro své bělící účinky, v maskách na pleť kvůli abrazivním schopnostem. Často bývá součástí peelingů. 

bělení zubů křemelinou
Křemelina bývá součástí zubních past pro své bělící účinky. Zdroj: Pixabay.com

Co se týká použití křemeliny v domácnosti, báječně čistí tekutiny, takže třeba i vodu. K vidění je při čistícím procesu ochucených nápojů nebo piva. Tím, že nemá žádnou chuť a zápach, tělu neublíží, tak čistí organické i anorganické produkty. Velká pórovitost napomáhá vlastnostem mnoha materiálů. Třeba ve stavebnictví, v plastovém průmyslu, obohacuje barvy a nátěry. Všude kde je žádoucí materiál nadlehčit.  

Běžně se křemelinou čistí i povrchy v domácnosti, textilie jako jsou koberce a běhouny. Zbavují tak domácnost plísní a bakterií. Alergikům uleví od potíží s pyly a roztoči. 

Vedlejší účinky křemeliny 

Má křemelina negativní účinky? Dá se jí předávkovat? To vás napadne asi téměř u všeho nového, neodzkoušeného. Ve světě se křemelina užívá již delší dobu než u nás a negativa nejsou známa. Předávkovat se nedá, jde o potravinový doplněk, tělo si vezme, kolik potřebuje a zbytek vyloučí. Takže ani nijak nepříznivě nepůsobí uvnitř těla. Uloží se a pomůže tam, kde je třeba.  

Odbourá bolesti hlavy, zahojí kosti, doplní sklovinu zubů, normalizuje tkáně a uvede tělo do chodu po všech směrech a ohledech. Dlouhodobé užití 2 lžiček denně prostě přinese jen ovoce. Budete mít více energie, budete zdravější a krásnější. Omládnete a stárnutí se vám na nějakou dobu vyhne obloukem. Respektive vezme to tou delší cestou, protože zcela zastavit jej prostě nejde.  

Lepší později než vůbec 

Užívání potravinových doplňků byste měli zvážit vždy, když nastane nějaká výrazná změna ve zdraví. A to jak směrem nahoru, tak dolů. Tělo se s tím musí nějak vyrovnat. A je jedno jestli víc namáháte klouby, protože máte dvacet kilo navíc nebo méně díky sportu. Tělo je naší schránkou. Na trhu je celá řada značek a výrobců. Jenže jak se v nich vyznat. Jak mít tu jistotu, že to, co zrovna koupíme bude to pravé. Vždy se orientujte pomocí zkušeností lidé, historií značky a samotným složením daného produktu.  

Pokud budeme hovořit třeba zrovna o křemelině, je dost žádaná. Spousta pochybných prodejců tak cítí příležitost a prodá vám cokoliv. Vždy si ověřte, že jde o prášek nejčistší kvality a že jde o výrobek určený lidem. Křemelina se totiž podává i zvířatům třeba kvůli očistě těla a odčervení. Jenže kvalitou se nedá srovnat. Jistotu budete mít vždy, pokud budete nakupovat v ověřených e-shopech a kamenných obchodech. 

Užíváte nějaké doplňky stravy, vitamíny a minerály? Které a jak vám pomáhají?  

Mým životem je má rodina. Mám mnoho zájmů a stále se pouštím do něčeho nového. Jsem hrdá na svůj první e-book, který jsem nyní dopsala. Baví mě psaní, hlavně o mateřství, dětech, bydlení a životě. Práce je můj koníček. Co víc si přát.