26 ledna, 2023

[RECENZE] Nejlepší kombinovaný sporák

Přemýšlíte nad tím, že byste si pořídili nový kombinovaný sporák? Starý už neslouží jako předtím a jednoduše toužíte po změně. V této recenzi se zaměříme na právě kombinované sporáky. Pojďme se podívat na TOP 3.

Jaký je vzhledově nejlepší kombinovaný sporák

U kombinovaného sporáku se při výběru zaměřujte zpočátku na design, aby zapadl do interiéru jako celku. V současnosti mezi trendy kombinované sporáky patří ty nerezové, nejčastěji v kombinaci s černou barvou. V oblibě zůstává i klasický bílý sklokeramický sporák s indukční deskou anebo pokud máte rádi vintage styl, tak retro sporák.

Nejlepší kombinovaný sporák je efektivní

Vzhled je věc jedna, výkon druhá. Kvalitní sporák, který upeče a uvaří jídlo tak, jak má. Moderní sklokeramické desky vám nabízejí varné desky odlišného výkonu. Ve většině případů se jedná o čtyři různé varianty a stupně intenzity. U chytrých spotřebičů najdete ukazatel zbytkového tepla. U trouby nás zajímá ohřev. V ideálním případě, jak rychle se vzduch uvnitř ohřeje. Čím dříve, tím lépe. Regulace teploty, aby se pokrm nespálil bývá u inteligentní domácnosti nezbytností.

Jak poznat, že jde o nejlepší kombinovaný sporák

Pojďme se nyní podívat podrobněji na to, jak poznat, že jde o kvalitní kombinovaný sporák. Jaká kritéria by měl splňovat?

Rychlý ohřev vody

První věc, kterou jsme již naťukli, je schopnost super rychlého ohřevu. To znamená, že umožňuje dosažení nastavené teploty v co nejkratší čas. Nejlepší kombinované sporáky tuto dovednost umí zrealizovat už za pouhé čtyři minuty na teplotu 150℃. Tohle je o 20 % rychleji, než je běžný standard.

Čím víc funkcí, tím efektivnější

Nejlepší kombinovaný sporáky nabízí až 10 funkcí pro přípravu pokrmů všeho druhu. Díky hornímu a dolnímu topnému tělesu, ventilátoru, grilu a super rychlému ohřevu získá pečené kuře kůrčičku a správnou, nazlátlou barvu. Funkce horkého vzduchu funguje podobně i u rozmrazování. K rozmrazování je vhodná široká škála pokrmů od ryb až po pečivo.

Katalytické samočistící desky

Katalytické samočistící desky jsou obrovskou výhodou moderních elektrických sporáků. Umí absorbovat mastnotu, nečistotu a pachy, které se při přípravě pokrmů v troubě uvolňují. Tohle je dobrá zpráva pro všechny hospodyňky, protože díky této funkci stráví podstatně kratší čas drhnutím nečistot a špinavých mastných skvrn u oblečení i trouby. Postup čištění je snadný. Jednoduše nastavíte program čistění a necháte stroj, ať se vyčistí sám.

TA programátor ohlásí spáleniny

Ne jedna dobrá kuchařka zažila faux pas při spálení pečeně nebo dortu. Holt učený z nebe nespadl, jak se říká. A pro tyhle případy existuje tzv. TA programátor. Tento snímač vám zaručí, že se vám nedělní oběd upeče tak, jak má. Už žádné spáleniny. TA programátor vás bude o jakékoliv komplikaci, ať už u trouby nebo indukční plotýnky informovat pomocí akustického alarmu. Vy tak snadno poznáte, že už je jídlo hotové.

Objevte TOP 3 nejlepších kombinovaných sporáků

Z teorie přejdeme do praxe. Které kombinované sporáky si u nás vysloužily nálepku TOP 3? Pojďme si je společně představit:

  • Amica SSA 6110 OCX – Vyniká luxusním vzhledem, který potěší každou ženu. Je elektrický se sklokeramickou deskou. Oplývá rozměry 60 cm, 85 cm a 60 cm.
  • Amica 510CE1.3OP(W) – Nadčasový kombinovaný sporák, který se hodí do každé domácnosti. Tentokrát se jedná o plynovou variantu taktéž se sklokeramickou indukční deskou. Co se týče rozměrů, tak i v tomto případě se jedná o 60 cm, 85 cm a 60 cm.
  • Mora K 662 BW – Tento kombinovaný plynový retro sporák je vhodný pro vyznavače vintage stylu. Pyšní se energickou třídou A, takže dbá a respektuje přírodu. Rozměrově můžete počítat s obdobnými čísly jako u předchozích dvou variant, a to 50 cm, 85 cm a 60 cm.

Jaký názor na recenzi kombinovaných sporáků máte vy? Vybrali jste si? Sdělte nám váš názor v komentáři!

Jsem copywriterka, spisovatelka a koučka žen. Patřím mezi věčné optimisty. Ráda se učím nové poznatky, které s lehkostí sobě vlastní předávám ostatním.