9 prosince, 2022

6 trendy bund a kabátů, které budou pánům v zimě slušet nejvíce

Váháte, zda si na zimu pořídit bundu, nebo kabát? Mrkněte se s námi na nejlepší módní počiny ušité na míru nejen podzimu a zimě 2022.

1.     Klasický kabát

Klasický kabát s dvouřadým knoflíkovým zapínáním a ostrými hranatými rameny čerpá z modelu navrženého pro námořníky již v 19. století. Tehdejší námořníci měli kabát modrý a krátký, zhruba do půlky stehen, dnes už ho seženete v různých barvách i délkách. Klasický kabát skvěle lahodí s džínami i elegantními kalhotami s puky, teniskami i polobotkami, s kšiltovkou i kloboukem.

2.     Bomber

Bomber je, stejně jako klasický kabát, veteránem, na rozdíl od něj ale nevládl vodě, nýbrž obloze. V bomberu se v letadle dobře sedělo, byl totiž krátký a neměl límec, jen pletenou manžetu. Následně se bunda dočkala i streetwearových, a dokonce haute couture variací a navždy se tak začlenila do pánských i dámských šatníků.

3.     Parka

Parka je v podstatě kombinací elegance, ležérnosti a funkčnosti. Kořeny parky zasadili Inuité a postupem času byla zdokonalována a vybavována funkcemi, jako například izolací a větruodolností. Parka se hodí k farmářkám či pracovním botám, džínám a velké šále.

4.     Puffa

Puffa vznikla v roce 1936, poté co návrhář Eddie Bauer málem umrzl v tehdejším nedokonalém oblečení na expedici při lovu ryb. Velkou popularitou si bunda prošla v 90. letech, kdy se její rozměry záměrně předimenzovaly, z čehož čerpá i současný trend. Takže u puffy v této sezóně opravdu platí: čím větší, tím lepší.

5.     Vlněný kabát s kapucí

Vlněný kabát s kapucí přišel z Anglie, kde je počasí vlhké, až depresivní. Tento model je klasicky elegantní, ale ležérně ho rozbijí právě kapuce, která kabát nejen zdobí, ale také mu přidává užitečnou funkci. Podobně jako klasický kabát i tento je univerzální a lze ho doladit buď do uhlazeného, nebo lehce sportovního stylu.

6.     Nestárnoucí legenda The North Face 1996 Retro Nuptse Jacket

Pokud si nejste jisti, po kterém typu pánské bundy či kabátu sáhnout, zvolte dnes již legendu 1996 Retro Nuptse od The North Face, která se hodí ke všemu. Tenhle typ byl původně uveden na trh již v roce 1992, a to hned jako špičková a funkční bunda pro horolezce. Mezi výhody Retro Nuptse Jacket jednoznačně patří hřejivost, lehkost a odolnost. Obnovená verze z roku 1996 si našla oblíbence už i mezi městskými uživateli. Žádná jiná bunda se snad neudržela na jiném než horolezeckém vrcholu tak dlouho.

Mým životem je má rodina. Mám mnoho zájmů a stále se pouštím do něčeho nového. Jsem hrdá na svůj první e-book, který jsem nyní dopsala. Baví mě psaní, hlavně o mateřství, dětech, bydlení a životě. Práce je můj koníček. Co víc si přát.